Gençlere Nasihat (Kişisel Gelişim Yazıları)Gençlere Nasihat (Kişisel Gelişim Yazıları)

Ey temiz gençler..!

Ey, ömürlerini İslâmDîninin güzel ahlâkını öğrenmekte ve yaymakta tüketen ve canlarını Allahın dînin insanlara yaymakta fedâ eden şehitlerin asîl ve kıymetli çocukları..!

Şerefli ecdâdımızın sizlere tam ve doğru olarak getirdiği ve emânet bıraktığı mübârek İslâm Dînini ve bunun bildirdiği güzel ahlâkı iyi öğreniniz..!
Güzel yurdumuza göz diken, can, mal, din ve ahlâk düşmanlarının saldırılarına karşı, bu mukaddes emâneti bütün gücünüzle savununuz..

Her yere yayarak, insanları saâdete kavuşdurmaya çalışınız..!Biliniz ki, dinimiz güzel huylu olmamızı, büyüklere hürmet, küçüklere şefkat etmeyi, dinli-dinsiz, herkese iyilik etmeği emretmektedir..


Büyüklerinize karşı gelmeyiniz! Bütün insanlara karşı güler yüzlü, tatlı dilli olunuz..! Kimsenin malına, canına, ırzına, saldırmayınız! Hırsızlık etmeyiniz..! Herkesin hakkını, ücretini veriniz. Allahın doğruların yardımcısı olduğunu hiç unutmayınız..! Birbirimizi sevelim, yardımlaşalım ki, Allah da yardımcımız olsun..!

Gençlere üç şey çok lâzımdır önce,
Biri, îmânı düzeltmektir iyice.

Biri, İslâma uymaktır her yerde,
İlmihali öğrenmeli elbette.

Bir de ihlâstır, her işde dâimâ,
Şöyle ki, hiç olmıya ucb-ü riyâ.

Bu üçü birden tahakkuk etmeli,
Böyledir, İslâmiyyetin temeli.

Hem bu ihlâs olmasa, makbûl değil,
Tasavvuftur ihlâsın kaynağı bil..!

alıntı…

 

Bir önceki makalemiz olan Hangi çay, neye iyi gelir merak ediyormusunuz başlıklı makalemizde Alternatif Tedavi, Alternatif Tıp ve çarpıntıya iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Gençlere Nasihat (Kişisel Gelişim Yazıları) SerdarHan tarafından 15 Haziran 2011 tarihinde , Kişisel Gelişim Yazıları kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Gençlere Nasihat (Kişisel Gelişim Yazıları) isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.