-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Geri Dönüşümün Faydaları? Geri Dönüşümün Ekonomiye Faydaları


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Geri Dönüşüm Nedir?Ekonomiye Katkıları Nelerdir

geri dönusumun ülkeye katkısıve geri Dönüşümün biyolojik faydalarına yazımızından ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde son yıllarda oldukça sık duyulmaya başlayan bir kavramdır gere dönüşüm .ülke ekonomisine katkıları ise bence yadsınamayacak kadar fazladır.Örneğin Kağıt,Plastik ve Cam atıkların geri dönüşümü hem maddi olarak hemde ekolojik olarak ülkemize büyük katkılar sağlamaktadır.
Geri dönüşüm ile plastik atıkları kazanabiliriz.

Plastik malzeme, monomer yapısı ile karbon, hidrojen, oksijen, azot ve organik ya da inorganik elementlerden oluşmaktadır. Plastik malzeme atıldığında yaklaşık olarak 3000 yıl yeryüzünden yok olmamaktadır.Plastik geri dönüşümü sayesinde hem bu toprakları korumuş oluyoruz hem de 1 ton plastik ile 15000 Kw /sa tasarruf sağlamaktayız.

Geri dönüşüm ile alüminyum atıkları kazanabiliriz.

Atık olarak gözden çıkarılmış alüminyum, bizler için büyük önem arz etmeli. Çünkü alüminyum malzeme geri dönüşümü ile hiçbir şekilde kalitesinde kayıp yaşatmaz. Alüminyum üretiminde geri kazanılmış
alüminyumu kullanmamız demek, sera gazı emisyonunu azaltmamız demektir. Alüminyumun geri dönüşümü ile aynı zamanda suyumuzunda kirlenmesini engellemiş oluruz. Türkiye bizim, sahip çıkmalıyız.

Geri dönüşüm ile ambalaj atıkları kazanabiliriz.

Geri dönüşüm için kullanabildiğimiz ambalajlar cam ambalajlar, metal ambalajlar, karton ambalajlar ve plastik ambalajlar olarak sınıflandırılabilir. Bu şekilde elde edilen atıklar dahil oldukları malzeme grubunun içerisinde geri dönüştürülebilirler.

Geri dönüşüm ile akü,pil atıkları ve e-atıkları kazanabiliriz.

Global çerçevede teknolojimiz her geçen gün artmaktadır. Düşünmeden atık hanesine eklediğimiz her elektronik eşya, bize üretiminde harcadığımız maliyet kadar zarar vermektedir. Bu şekilde, iş gücümüzü verimsiz kullanmaktayız. Teknolojik atıklar olan piller, toprağa karışma durumunda telafi edilemeyecek zararlar yansıtmaktadır. E-atıklara karşı halkımızı bilinçlendirmeliyiz.

Geri dönüşüm yeniden kazanmaktır.

Geri dönüşümün önemini tabii kaynaklarımızın sınırsız olmadığını düşündüğümüz zaman daha iyi anlamaktayız. Geri dönüşümün önemini kavrayamadığımız zaman kaynaklarımızın tükeneceği kesindir. Geri dönüşüm  ile kaynak israfının önlenmesini amaçlamaktayız. Kaynaklarımızı az kullanıyoruz ve böylece geleceğe daha güvenle bakıyor,hayat standartlarımızı yükseltiyoruz.

Geri dönüşüm kalkınmaya başlayan ülkelerde çok daha büyük önem arz etmektedir.Tabi kaynaklara ihtiyacımız şüphesizdir.

Ekonomik açıdan bizlere katkıda bulunacak her şey bizler için çok önemli olması gerekmektedir.

Geri dönüşüm ile ülkemize ithal edilen ve cari açığın artmasına neden olan malzemelerin alımını azaltmaktayız.

Geri  kazanım ile çevrede birikme riski olan katı atıkların toplanmasını sağlamakta ve böylece çevremizi temiz tutmaktayız.

Geri dönüşüm kutularında biriken bu atıklar çeşitli işlemlerden geçirilerek yeni hammadde olarak değerlendirilmektedir.

Geri Dönüşümün Faydaları(Yararları),geri dönüşümün yararları nelerdir?,geri dönüşüm nasıl yapılır?,geri dönüşümün ekonomiye katkıları nelerdir?,geri dönüşümün katkıları

Bir önceki Makalemiz olan Erkeklerin Hoşlandığı Sözler ve İltifatlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alternatif Başlıklar : geri dönüşümün ekonomiye katkısıgeri dönüşümün ekonomiye katkılarıatıkların geri dönüşümü ve geri dönüşümün biyolojik ve ekonomik boyutugeri dönüşümün ülke ekonomisine katkısıgeri dönüşümün ülke ekonomisine katkılarıatıkların geri dönüşümü ve geri dönüşümün biyolojik ve ekonomik önemigeri dönüşümün ekonomik boyutugeri dönüşüm ekonomiye katkısıgeri dönüşümün biyolojik ve ekonomik önemigeri dönüşümün biyolojik ve ekonomik boyutu

Geri Dönüşümün Faydaları? Geri Dönüşümün Ekonomiye Faydaları SerdarHan tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Geri Dönüşümün Faydaları? Geri Dönüşümün Ekonomiye Faydaları isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.