-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Günde Kaç Kalori Almalıyım?Günde Kaç Kalori Alınmalı


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Günlük Kalori İhtiyacı Ne Kadardır

Zayıflamak isteyenlerin yapmış olduğu diyetlerde yada spor yapanların spor yaptıkları esnada en çok akıllarında olan bir şey vardır oda yaptıkları diyet ve  spor sonunda ne kadar kalori harcayacağıdır. Fiziksel güzelliğini ön planda tutan ve ince bir bedene sahip olmak isteyenlerin kalori kaygıları ön plandadır. Kalori harcamaktan başka birde günlük alınması gereken kalori miktarıda çok önemlidir.

İnsanların estetik kaygıları onları fazla kalorilerini yakmaya itmektedir. Bir diyete başlamadan önce bilinmesi gereken en önemli nokta fazla kalorilerden kurtulmanın gerekliliğidir. Buradaki fazla kelimesine önemle dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü metabolizmanın günlük hareketlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmesi için bir miktar kaloriye ihtiyaç vardır. İhtiyacın altında kalori alınması vücudun mekanizmasındaki işleyişte sorunlar ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle kişi diyete başlamadan önce vücudunun günde ne kadar kaloriye ihtiyaç duyduğunu bilmesi gerekmektedir.

Günde Kaç Kalori Alınmalı, Günde Kaç Kalori Almalıyım?

Günlük kalori ihtiyacı kişinin kilosuyla alakalıdır. Yani zayıf bir kişinin günlük ihtiyacı olan kalori miktarı ile şişman bir kişinin günlük ihtiyacı olan kalori miktarı eşit değildir. Kişinin vücudundaki her yarım kilo için yaklaşık olarak günlük 10 kalori alması gerekmektedir. Eğer kişi günlük aktivitelerinde hareketli bir yapıya sahipse kilosuna bağlı olarak aldığı kalorilere ek olarak yaklaşık olarak 500-600 kalori daha almaldır.

 

Yukarıda saydığımız kalori miktarı kilosundan memnun olan biri herhangi bir şekilde kilo vermeyi düşünmeyen bireyler için geçerlidir. eğer kişi dengeli beslenerek sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsa yukarıdaki hesaplanan kalori miktarından yaklaşık olarak 500 kalori daha az almalıdır. Fakat kişinin yiyeceklerinden kısıntı yaparak ihtiyacı olan kalori miktarından 500 kalori birden kısabilmesi yorucu bir süreçtir. Bu nedenle kişiyi bunaltmamak için uzmanların tavsiyesiyle günlük alınan miktarı 250 kalori düşürmek ve kalan 250 kalorinin ise hareketlerle yakılmasını sağlamak daha kolay bir yol olacaktır.

Günlük kalori miktarını hesaplamak için Aşağıdaki adrese bakabilirsiniz.

http://www.zayiflamagunlugu.com/gunluk-kalori-ihtiyaci-hesaplama-cetveli/


Etiketler:günlük kalori hesabı, günlük kalori ihtiyacı, günlük kalori ihtiyacı ne kadar,,günde kaç kalori alınmalı,günde kaç kalori almalıyım,kilo almak için günde kaç kalori alınmalı,kaç kalori almalıyım ,kilo almamak için günde kaç kalori alınmalı

Bir önceki makalemiz olan Bakımlı ve güzel bacakların sırrı - Kusursuz Bacaklar İçin Öneriler başlıklı makalemizde bacak bakım önerileri, bacak bakımının sırrı ve kusursuz bacakların sırrı hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: günde en az kaç kalori alınmalıinsan günde kaç kalori alınmalıgünde ne kadar kalori alınmalıGÜNLÜK KAÇ KALORİ ALMALIYIMmustafa güler
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Günde Kaç Kalori Almalıyım?Günde Kaç Kalori Alınmalı SerdarHan tarafından 27 Şubat 2011 tarihinde , Bakım ve Güzellik kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Günde Kaç Kalori Almalıyım?Günde Kaç Kalori Alınmalı isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.