-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Günümüzde Doğrudan demokrasi ile yönetilen ülkeler hangileridir?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Genel Kültür Paylaşımlarımıza Devam ediyoruz. Sizlere Doğrudan Demokrasinin Tanımını Yapıyoruz arkadaşlar. Sizlerde Bize Doğrudan demokrasi ile yönetilen ülkeler hangileridir? Sorusunun Yanıtını Verirmisiniz.

Demokrasi Kelime anlamı olarak halkın kendi kendini yönetmesidir. EskiYunancada “demos” halk ve “kratos” otorite demektir. İkisinin birleşmesinden “demokratia” sözü meydana gelir. Buna göre, demokrasi, “halk idaresi”anlamındadır.
Doğrudan doğruya demokrasi Nedir: Siyasi kararların, çoğunluk esasına göre, yurttaşların oy çokluğu ile, doğrudan doğruya şehir halkı tarafından alındığı yönetim şekline, doğrudan doğruya demokrasi denir.

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: doğrudan demokrasi ile yönetilen ülkelerdemokrasi ile yönetilen ülkelerdemokrasi ile yönetilen ülkeler hangileridirdemokrasi ile yönetilen ve yönetilmeyen ülkelerdogrudan demokrasiyle yönetilen ülkelergünümüzde demokrasi ile yönetilen ülkelerdemokrasiyle yönetilen ülkelerdoğrudan demokrasi olan ülkelerdoğrudan demokrasi ile yönetilen ülkeler hangileridir forumlorduDoğrudan demokrasiyle yöneten ü

Günümüzde Doğrudan demokrasi ile yönetilen ülkeler hangileridir? SerdarHan tarafından 17 Ekim 2011 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Günümüzde Doğrudan demokrasi ile yönetilen ülkeler hangileridir? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!