HGS Başka Arabada Kullanılır mı Almamanın Cezası Ne KadarHGS Başka Arabada Kullanılır mı HGS Satın Almamanın Cezası Ne Kadar sorularının yanıtlarını size vermek istiyoruz. Hayatımıza yeni giren bu uygulama ile ilgili olarak sizlerde merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

HGS Başka Araçta Kullanılır mı ?

HSG Başka Arabada Kullanılır mı Almamanın Cezası Ne Kadaru sorunun yanıtı ne yazık ki HAYIR!. KGS gibi HGS’nizi bir başkasına ödünç vermeniz ya da plakası farklı olan bir araçta kullanmanız mümkün değil.

1 Ocak’tan itibaren köprülerde HGS krizleri yaşanacak. Zira KGS’nin sağladığı ‘her araçta’ kullanılabilme imkanı HGS’lerde olmayacak.

HGS için 2 etiket verilecek. Bu etiketlerin biri aracın ön camına, diğeri araç ruhsatına yapıştırılacak.

-Etiket ön camdan sökülürse geçersiz olacağından, başka araca yapıştırıldığında çalışmayacak.

Bu durumda köprülerde sıkça gördüğümüz ‘diğer bir araç sürücüsünden emanet KGS alma” devri kapanmış olacak.

KAÇAK GEÇİŞ CAN YAKACAK

Sürücüler ya HGS veya OGS bulundurmak zorunda olacak ya da kaçak geçiş yapmak durumunda kalacak.

Kaçak geçiş durumunda sürücüye bir kolaylık getirildi. 7 gün içinde HGS alındığı taktirde kaçak geçiş cezası ödemeyecekler. Ancak 7 gün içinde HGS alınmazsa araç sahibinden 11 kat ceza alınacak.

HGS ALAMAZSANIZ NE OLACAK?

PTT’lerde son güne kalanlar nedeniyle büyük yoğunluk yaşanıyor. Peki oldu da 1 Ocak tarihine kadar HGS alamadınız bu durumda ne olacak?
Kolayını söyleyelim.
Hiç endişe etmeden HGS gişesinden kaçak geçiş yapın.
Bu durumda kaçak geçiş için 10 katı ceza ödemek durumunda kalmayacaksınız. Ancak elbette bir şartı var bunun. Kaçak geçişten sonra 7 gün içinde gidip HGS’nizi almanız gerekiyor. Aynı şekilde HGS’nizde para bittiğinde de kaçak geçiş yapıp 7 gün içinde hesabınıza para yüklediğinizde cezalı geçiş ücreti ödemiyorsunuz.

Bir önceki makalemiz olan Sen Yeter Ki İste Programı Başvuru Formu? başlıklı makalemizde atv sen yeterki iste, sen yeterki iste başvuru ve www.senyeterkiiste.com hakkında bilgiler verilmektedir.


HGS Başka Arabada Kullanılır mı Almamanın Cezası Ne Kadar SerdarHan tarafından 4 Ocak 2013 tarihinde , Bilgi Sözlük kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
HGS Başka Arabada Kullanılır mı Almamanın Cezası Ne Kadar isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.