-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Huzur Sokağı Kitap Özeti, Karakterleri,İncelemesi Huzur Sokağı Kitabın Konusu ve Anafikri


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Huzur Sokağı Kitap Özeti, Karakterleri,İncelemesi Huzur Sokağı Kitabın Konusu ve Anafikri

Bu konuda  Huzur Sokağı Kitabının Kısa Özeti, Huzur Sokağı Kısaca Özet, Huzur Sokağı Kitabının Anafikri Nedir, Huzur Sokağı Kitabı Ne Hakkındadır, Huzur Sokağı Kitabının Konusu Nedir, Huzur Sokağı İsimli Kitabın İncelemesi,Huzur Sokağı İle İlgili Detaylı Ayrıntılı Bilgi, Huzur Sokağı Kitabının Yorumları, Huzur Sokağı Kitap Analizini sizlere kısaca sunmak istiyoruz.

Huzur Sokağı Kitabının Konusu HakkındaKısaca Bilgi

Romanda müslümanlığı kendisine yol edinmiş bir adam ile dini islam ama müslümanlıkla hiçbir ilgisi olmayan bir kızın âşkını anlatıyor.

İstanbul’un kenar semtlerinden birinde kırık dökük, irili ufaklı ahşap evlerin sıralandığı dar ve küçük bir sokakta başlamıştı her şey. Yağmur yiye yiye tahtaları aşınmış, her rüzgâr esişte yıkılıverecekmiş intibaını uyandıran, kırılan camların yerine sararmış gazete kâğıtları yapıştırılmış, rengi solgun, yer yer yamalı, basma perdeli evleri ile Huzur Sokağı’nın ilk bakışta fakir bir sokak olduğu anlaşılırdı…

Eski zamanlarda İstanbul’un batılılaşma, modernleşme sevdasından kurtulmuş küçük bir sokak varmış. Bu sokağın erkeklerinin hepsi cemaatten, kadınlarının hepsi ise başı kapalı, dinine düşkün insanlarmış. Bu sokakta üniversite öğrencisi Bilal (dizide karakteri Kutsi canlandırıyor) adında bir genç annesiyle birlikte yaşamaktadır. Bilal mahallenin gururudur. Kimya mühendisliği okumaktadır. Eğitiminin yanında çok terbiyeli ve ahlâklı birgençtir.

Feyza onu kendine aşık edip dininden döndürmek için büyük çabalar sarfeder. Bilal bir yandan onu severken bir yandan da dinine olan bağlılığıyla Feyza’dan uzaklaşmaya çalışır. Bir başkasıyla, kendi gibi dinine düşkün birisiyle evlenir. Feyza buna çok üzülür. Dadısının da yardımıyla yavaş yavaş İslamı anlamaya başlar. Bir süre sonra tamamen bir islam hanımefendisi olmuştur. İçkici ve zengin kocasından ayrılır. Kızı Hilal’i İslami şartlara çok uygun bir kız olarak yetiştirir. Yıllar sonra Allah, Feyza ve Bilal’i yeniden karşılaştırır. Ama çok farklı bir şekilde…

Bir önceki makalemiz olan Rüyada Aydınlığa Çıkmak Görmek Ne Demek, Anlamı, Tabiri, Yorumu, Açıklaması başlıklı makalemizde Açıklaması, Anlamı ve Ne Demek hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : huzur sokağı ana fikrihuzur sokağı kitabı karakterlerihuzur sokağının ana fikrihuzur sokagi kitap ozetihuzur sokağı kahramanlarıhuzur sokağı kitabı geniş özetiHuzur sokağı romanı kahramanlarıhuzur sokağı romanının karakterlerihuzur sokağı kitabı kahramanlarıhuzur sokağı kısa özet

Huzur Sokağı Kitap Özeti, Karakterleri,İncelemesi Huzur Sokağı Kitabın Konusu ve Anafikri SerdarHan tarafından 17 Eylül 2012 tarihinde , Kitap Özetleri kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Huzur Sokağı Kitap Özeti, Karakterleri,İncelemesi Huzur Sokağı Kitabın Konusu ve Anafikri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.