Kadınlarda Beyaz Akıntı Neden Olur TedavisiDaha Önce Sizlere kadınlarda kahverengi neden olur açıklamıştık. Bugün ise Kadınlarda Beyaz Akıntı Neden Olur ve Tedavisi nasıldır onu anlatan bir bilgi notu sunmak istiyoruz.
Tanım
Beyaz akıntı nedir: Genç kızlarda ve bluğ çağına girerken kansızlık, zayıflık, hazımsızlık, sınır bozukluğundan dolayı adetten iki iç gün önce veya sonra beyaz akıntı görülebilir.
Bu akıntı önceleri yumurta akı şeklinde iken tedavi edilmezse daha sonraları yeşil, sarı ve pis kokulu hale dönüşerek ud yerinde kaşıntı yapar.
Sebebi
Beyaz akıntının nedenleri: Genç kızlarda ve bluğ çağına girerken kansızlık, zayıflık, hazımsızlık, sınır bozukluğundan dolayı adetten iki iç gün önce veya sonra beyaz akıntı görüleblir.
Bu akıntı önceleri yumurta akı şeklinde iken tedavi edilmezse daha sonraları yeşil, sarı ve pis kokulu hale dönüşerek ud yerinde kaşıntı yapar.
Belirtisi
Genç kızlarda ve bluğ çağına girerken kansızlık, zayıflık, hazımsızlık, sınır bozukluğundan dolayı adetten iki iç gün önce veya sonra beyaz akıntı görülebilir.
Bu akıntı önceleri yumurta akı şeklinde iken tedavi edilmezse daha sonraları yeşil, sarı ve pis kokulu hale dönüşerek ud yerinde kaşıntı yapar.
Tedavi Şekli
TEDAVİSİ:
Beyaz akıntı tedavisi: Öncelikli olarak hastalığı neden olan sebebler ortadan kaldırılmalıdır. Hastalık geçene kadar güneşli saatlerde açık havada yorulmadan kısa yürüyüşler yapılmalıdır.
Alkol, sigara, pastırma, sucuk, tulum ve kaşar peyniri yememeli, cinsel temastan tedavi süresince kaçınılmalıdır.
Beyaz vajinal akıntının, genellikle halk dilinde kullanılan adıdır. Kokusuz beyaz akıntı normalde her kadında adet öncesi gün­lerinde az miktarda görülür. Kokulu ve çamaşırlarda leke yapan sarı akıntı il­tihap veya mantar mevcudiyetini gösterir.
Beyaz akıntı abdest bozarmı: Vücudun zorlanmasıyla veya vücudun üşümesiyle akıntının normal renk ve özelliğinde herhangi bir değişiklik olmaksızın sadece miktarında artış olabilen bu akıntının doğal hali; şeffaf, beyaz, yoğun olmayan, kokusuz, burun akıntısı görünümündedir. Bu akıntılar; bir hastalık neticesi olmayan, aksine uzvun tabii akıntısıdır. Regl günlerinin yaklaşması veya son bulmasına bağlı olarak da renginde koyuluk, miktarında da artış gözlenebilir. Bu akıntı bir rahatsızlıktan dolayı olmadığı için necis, yani pis değildir. Dolayısıyla bu akıntı abdest bozmaz.

Konu İle İlgili olarak Kadınlarda Kahverengi Renkli Akıntı Neden Olur

ve Kadınlarda Vajinal Akıntılar Hakkında Bilgiler bulunan konularımızıda okumanızı öneririz

Bir önceki Makalemiz olan Yaza formda girmek ve Formda Kalmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kadınlarda Beyaz Akıntı Neden Olur Tedavisi SerdarHan tarafından 14 Nisan 2011 tarihinde , Sağlık Bilgileri kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Kadınlarda Beyaz Akıntı Neden Olur Tedavisi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.