Karın Bölgesi Yağlarının Alınması İşlemiKarın Bölgesi Yağlarının Alınması İşlemi özellikle kilo problemi olan hanımların yaz mevsimi gelmeden en çok merak ettiğin konuların başında gelmektedir. Bu işlem dikkatli bir şekilde ve işinin Uzmanı bir Hekim tarafından yapılması gereken bir işlemdir öncelikle bunu belirtmemiz lazım.

Karındaki yağların alınması çok nazik bir işlemdir. Buna çirkin, biçimsiz bir göbeğin düzeltilmesi işi de dahil olabilir. Bazı kadın­lar hamileliğin, ya da çok kilo kaybetmenin neden olduğu çatlak izleri yüzünden oldukça üzülürler. Bunlar da temelde aynı olan bir işlemle ortadan kaldırılır. Yalnız, bu ameliyat daha kısa sürer. Karın küçültme işlemi yüz germe tekniğine uygun şekilde yapılır. Ancak, bu sırada sıra öbürünün tersidir. Bu ameliyatla fazla yağlar, deriler kesilip alınır, kaslar toparlanır. Kesik karnın alt kısmın­dan açılır, uçları kalçaların üzerinde yukarıya doğru bir kıvnm yapar. Kalçaların üzerindeki yara izlerinin rengi zamanla açılırsa da ender olarak tamamiyle kaybolur.
Ameliyat süresi: 2-3 saat.
Hastanede yatma: Çatlak izleri için 3, daha ge­niş ameliyat için 8 gün.
İyileşme: 3-4 hafta.
Sonradan bakım: Orta de­recede
Etkili olduğu süre: 5-10 yıl

Bir önceki Makalemiz olan Güneş Altında Kalmanın Saçlara Zararları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Karın Bölgesi Yağlarının Alınması İşlemi SerdarHan tarafından 10 Mayıs 2011 tarihinde , Bakım ve Güzellik kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Karın Bölgesi Yağlarının Alınması İşlemi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.