-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Kek Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı
Kek Nasıl Yapılır – Kek Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir – Kek Yaparken Nelere Dikkat Etmeli – Kek Yapmanın incelikleri Nelerdir Sorularının yanıtlarını konumuz içinde bulacaksınız.
Kahvaltıda, akşamüstü hafiften acıktığımızda ya da  arkadaşlar ziyarete geldiğinde , çayın ya da kahvenin yanında leziz bir kek kimin hoşuna gitmez ki? Peki güzel bir kek yapabilmek için nelere dikkat etmeliyiz?

• Öncelikle bütün yemeklerin ana kuralı olan “iyi malzeme” kuralı kek içinde geçerlidir. Yumurtayı mümkünse paket değil daha yerel ürünler satan bir yerden almak, kullandığımız unun kek için uygun olmasına dikkat etmek, iyi kalitede kakao ve taze günlük süt kullanmak daha iyi sonuç  almamızı sağlayacaktır.
• Kullandığımız yumurtalar oda sıcaklığında olmalıdır.Bütün malzemeler eklenmeden önce yumurtalar 5 dk. yüksek devirde çırpılırsa kek daha çok kabarır.
• Katı yağ yerine zeytinyağı kullanmak hem daha sağlıklı olur hem de kekin ağırlaşmasını önler.
• Tarifinizde su eklenmesi gerekiyorsa onun yerine taze günlük süt eklemek daha iyi sonuç verecektir.
• Unu mümkünse birkaç kez elekten geçirmek biraz  zahmetli olmakla birlikte kekin çok lezzetli olması için en önemli kurallardan biridir.
• Mermer kek yapıyorsanız sade kısmı kalıba döktükten sonra çikolata damlalarını bir sıra gezdirirseniz, kek pişerken eriyen çikolata damlaları, yiyenlerin yüzünde kocaman bir gülümsemeye neden olacaktır.
• Son olarak kekin kabarıklığının sönmemesi için pişene kadar(yaklasık 160 derecede, 40-50 dk. arası) fırının kapağını hiç açmamakta fayda var..
Afiyet olsun!:)
Editör: Ayşegül’e bu güzel bilgiler için teşekkür ederiz. Yanına çay da isteriz

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Kek Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? SerdarHan tarafından 26 Temmuz 2011 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Kek Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.