-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Kızılay nedir, ne iş yapar, Kızılayın görevleri ve çalışmaları


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Kızılay Ne İş Yapar-Kızılayın Görevleri Nelerdir-Kızılayın Faaliyet Alanları Nelerdir

Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın karagün dostudur. Savaşta yaralananlara ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın sel deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirlere düşkünlerekimsesizlere yardım eder. Onlara yiyecek giyecek içecekyakacakçadır ve para yardımı yapar. Kızılay‘ın halka yaptığı yardımlar yine halkın bu kuruluşa yaptığı yardımlardanbağışlardan oluşur. Durumu iyi olan her vatandaş Kızılay’a yardım etmeli bağışta bulunmalıdır. Hepimiz Kızılay‘a yardım edelim. Kızılay Kurban Bayramında kestiğimiz kurban derisini bu kuruluşa bağışlayalım. Kızılay’a yaptığımız yardım fakire fukaraya felakete uğrayanlara yapılmış sayılır. Biz de bir gün felakete uğrarsak bizim de yardımımıza koşar. pulu alalım.
29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanır. Okullarda radyo ve televizyonlarda gazete ve dergilerde Kızılay’ın faydaları amaçları anlatılır. Kızılay’la ilgili sergiler açılır. Çalışmalar halka gösterilir.
Kızılay’ın merkezi Ankara’dadır. Türkiye’nin her il ve ilçesinde şubesi vardır. Okullarda Kızılay Kolu kurulur ve çalışır. Öğrencilerin üye olduğu bu kol Kızılay’a pul satarak yardım toplar.

KIZILAY’IN GÖREVLERİ VE ÇALIŞMALARI

1.Doğa olaylarında zarar görenlere çadır battaniye giysi ve yiyecek yardımları yapar. Bunun için önceden bu maddeleri depo eder.
2.Yoksul kimsesiz ve düşkünler için aşevleri açar.
3.Sağlık merkezleri kurar. Kurduğu kan bankası ile halkın yaptığı kan bağışlarını kabul eder gereksinme duyanlara bu kanları verir.
4.Hemşire yetiştirmek için okullar açar.
5.Savaşta geçici sağlık merkezleri kurar.
6.Gezici hastaneler kurar.

Nasıl Buldular: kızılayda kimler gorev almaktadır ve çalışma koşulları nelerdirkızılay kuruluşunda kimler görev almaktadır ve çalışma koşulları nelerdirkızılayın kuruluşunda kimler görev almaktadır ve çalışma koşulları nelerdirtürk kızılayında kimler görev almaktadır ve çalışma koşulları nelerdirkızılay kuruluşta kimler görev almaktadır ve çalışma koşulları nelerdirkızılayın kuruluş ta kimler görev almaktadır ve çalışma koşulları nelerdirkızılayda kimler görev almaktadırkızılayın çalışma alanlarıkızılayın çalışma koşulları nelerdirtürk kızılayı kuruluşta kimler görev almaktadır ve çalışma koşulları nelerdir

Kızılay nedir, ne iş yapar, Kızılayın görevleri ve çalışmaları SerdarHan tarafından 7 Nisan 2011 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
  yeni 10
Benzer Konular
Kızılay nedir, ne iş yapar, Kızılayın görevleri ve çalışmaları isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
3 responses to “Kızılay nedir, ne iş yapar, Kızılayın görevleri ve çalışmaları”
 1. buse ekiz diyor ki:

  çok teşekkür ederim:)

 2. celina dion diyor ki:

  saol anam

 3. irem diyor ki:

  Ben 3. sınıfa gidiyorum.Kızılay Kulübü’ne gidiyorum.Araştırmam da hepsi olacak.Güzel bir site bence…

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!