Kroki nedir? Ne İşe Yarar ? Kroki Nasıl Çizilir ?Kroki Nedir Hakkında Ansiklopedik Bilgi

Soru: Merhaba öğretmenimiz Kroki Nedir ve Nasıl Çizilir sorusunun yanıtını vermemizi istedi yardımcı olursanız seviniriz.

Cevap: Sorunuzun Yanıtını Kısa ve Özet Olarak Vermek İstiyoruz.Size kroki nedir, kroki ne demek, kroki neye denir, kroki ile ilgili bilgiler, kroki hakkında bilgileri kısaca sunuyoruz.

kroki resimleri

Kroki nedir
Yakın çevremizi kâğıt üzerinde gösterebilmek için kroki ve plândan yararlanırız.
Sokağımızın, mahallemizin ya da semtimizin, kuş bakışı görüşünün küçültülerek, ölçüsüz olarak düzlem üzerine çizilmesine, kroki denir.
Kuş bakışı, yüksek bir yerden aşağıya doğru bütün genişliği içine alabilecek şekilde bakmak demektir. Kroki, günlük yaşantımızda çok sık kullandığımız çizimdir. Bu çizimler, ana hatlarıyla ölçmeden yapılır.
Krokiye ölçek konulmaz. Uzunluklar göz kararı ile belirtilir. Önemli yerler şematik olarak gösterilir. Krokinin çizildiği kâğıdın bir köşesine kuzey-güney doğrultusunu gösteren bir ok konulur.
Kroki, okulumuzun çevresini, mahallemizi, köyümüzü tanımada yardımcı olur. Ayrıca aradığımız bir adresi bulmak için de krokiden yararlanırız. Bir arkadaşımıza evimizin yerini basit bir kroki çizerek tarif edebiliriz. Sınıfımızın, okul bahçesinin, odamızın ve sokağımızın durumunu da kroki ile gösterebiliriz.

Sizlerde kroki neden kullanılır, kroki nasıl yapılır, krokinin özellikleri, kroki örneği konusunda görüşlerinizi yorum kısmından bize iletirmisiniz.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Kroki nedir? Ne İşe Yarar ? Kroki Nasıl Çizilir ? SerdarHan tarafından 7 Haziran 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Kroki nedir? Ne İşe Yarar ? Kroki Nasıl Çizilir ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.