-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Kum Dökme Belirtileri Tedavisi ve Bitkisel Çözümleri Nelerdir?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

 

Konumuzda sizlere oldukça önemli olan Böbrek kumu dökmek, böbrek kumu dökme belirtileri, Böbrek taşı ve kum dökme nasıl gerçeklesir ve tedavisi, kum dökme, belirtileri, tedavisi, nedenleri, Kadınlarda kum dökme belirtileri gibi alt başlıklarda önemli ve detaylı bilgilere yer vereceğiz.

Öncelikle Kum dökme olarak dile getirilen mesele, sıhhat açısından taş dökme, taş düşürme olarak bilinir.

Dolayısıyla Kum dökme aslında çok küçük taş dökme olayıdır. Yeni Başka bir deyişle dökülen aslında kum değil çok ufak parçalar halindeki böbrek taşıdır. Bu dökülen böbrek taşları çok ufalanmış halde olduğu halk arasında kum dökme olarak dile getirilir.

* Peki Kum dökme belirtileri nelerdir?

Kum dökmenin, başka bir deyişle böbrek kumu, böbrek taşı dökmenin en net belirtisi aniden şiddetli derecede, boşluklarda ve kasıklarda hissedilen kolik tipte ağrılardır. Kum dökmenin diğer bir belirtisi ise idrar öncesinde veya idrardan sonra ağrılı veya ağrısız olarak örülen kandır. Bu arada üreter kanala düşen böbrek kumu yani böbrek taşı idrara çıkmayı engelleyebildiği gibi idrarı yokken idrarı varmış gibi hissetmek. Bunun yanında kişide mide bulantısı, kusma, hafif derecede ateş görülebildiği gibi kabızlık ve ishal de görülebilir.

Haliyle Kum dökme ağrılarını diğer ağrılardan ayıran en ehemmiyetli özellik ansızın bire aniden bıçak ağrısı gibi şiddetli bir şekilde duyulması ve birden geçebilmesidir. Kum dökme, böbrek taşı dökme ağrıları genelde kasıklardan vurmaktadır. Kum dökme ağrıları genelde hareket ettiğinizde artarken hareketsiz kaldığınızda hissedilmez hale gelebilir.

* Kum dökmeyi kolaylaştırmak hızlandırmak için neler yapılmalı neler yenilmesi gerekir?

Sizde Böbrek kumu, böbrek taşı döküyorsanız ve bunun en rahat şekilde olmasını istiyorsanız bol bol su içmeniz, maden suyu tüketmeniz( soda değil maden suyu), yaz mevsiminde bol bol hane yapımı limonata içmeniz, tuz tüketimini ve yağ tüketimini en az düzeye indirmek gerekir.

Ve tabiki Bunların yanında da spor, düzenli egzersiz böbrek kumu, böbrek taşı dökerken acı ve ağrı eşiğini azaltmakta son derece ehemmiyetlidir.

Böbrek kumu dökme konusu hafife alınacak bir durum değildir. Zamanında müdahele edilmez ise ilerleyen zamanlarda sağlık açısından daha sıkıntılı sağlık sorunları çıkartabilir. Kum dökmeye başladığınız andan itibaren Aile Hekiminize giderek mutlak süretle bir bilir kişi eşliğinde bu tedavi sürecini gerçekleştirmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

 

Bir önceki Makalemiz olan Kuzu Kulağı Nedir Hakkında Bilgi ve Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Nasıl Buldular: kum dökmeye ne iyi gelirkum dökmeyi kolaylaştıran yiyeceklerkum dokme agrisina ne iyi gelirkum dökmeyi hangi besinler kolaylaştirirkum dökmekum dökmeyi kolaylaştıran yiyecekler nelerdirkum dökme belirtilerikum dökme tedavisiidrardan kum dökmetedavisi belirtilerikum dökmenin belirtileri
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Kum Dökme Belirtileri Tedavisi ve Bitkisel Çözümleri Nelerdir? SerdarHan tarafından 9 Haziran 2014 tarihinde , Kadınca Konular,Sağlık Bilgileri kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Kum Dökme Belirtileri Tedavisi ve Bitkisel Çözümleri Nelerdir? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.