-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Kur yapmak Nedir Kısaca Kur Yapmak Demek ne demek anlamı


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Kur yapmak Nedir Kısaca Kur Yapmak Demek ne demek anlamı Hakkında Bilgileri sizlere sunmak istiyoruz. Sizlerde konumuza yorum kısmından katkıda bulunabilirsiniz.

Kur yapmak ne demektir nasıl yapılır, kur yapma nedir size bu kavramın nereden geldiğini izah edeceğiz.

Kur yapma davranışı, çiftleşmeye yönelik hayvan davranışıdır. Kur yapma davranışı kimi kimyevi maddelerin salgılanması, kalıplaş­mış birkaç gösteri veyahut özel sesler çıkar­makla hudutlu kalabildiği gibi, iki ya da daha çok ferdin katıldığı, çeşitli iletişim yolları­nın kullanıldığı, çok karmaşık bir dizi hareketi de içerebilir.

sorular1

Bazı hayvanlar eş bulabilmek için beslen­me güdüsünü kullanır. Bir hayli haşerenin yanı sıra çeşitli hayvanların dişisi uzaklardan erkekleri çekmek için feromon tecrübe et kim­legal koku maddeleri salgılar. Boyalı kap­lumbağanın (Chrysemys cinsi) erkeği doku­narak, kurbağalar ise yeryüzünün bir hayli yerinde bahar gecelerini dolduran vıraklamalarıyla kur yapar. Bazı kuş türlerinde karmaşık kur yapma davranışları gözlenmiştir. Merasimsel danslar, çok çeşitli uçuş gösterileri, tüy düzeltmeden tüy kabartmaya, baş, kuyruk ve gövde hareketlerinden, çıkarılan değişik seslere kadar bir dizi iletişim yolu kur yapma süreci süresince uygulanır. Kuşların yanı sıra, bö­cekler ve memeliler gibi omurgalı ya da omurgasız birçok hayvan belirli bir gösteri yeri belirleyerek üreme mevsiminde burası­nı türdeşleriyle paylaşır. Erkekler gösteri alanındaki merasimsel danslarım yaparken di­şiler seçtikleri eşleriyle çiftleşmek için kısa bir müddet bu alana girerler.

Karmaşık kur yapma davranışları genellik­le yavruların ilk gelişme aşaması boyunca süren, bazen daha uzun müddetli birlikteliklere sebep olan kuvvetli bağların oluşmasına yardımcı olur. Kur yapmanın başka bir ehemmiyetli istikameti de, değişik türler arasında çiftleşmeyi önle­yici bir izolasyon işlevi görmesidir. İnsanlar arasındaki kur yapma davranışı aynı dürtülerden kaynaklanıp, aynı emele yönelik olmakla beraber, kültürel yapı için­de içgüdülerden çok, ananelerin çizdiği bir çerçeve içinde belirlenir.
Bilgi Yuvası & Genel Kültür ve Hayata Dair Güncel Bilgiler Sunar.

Bir önceki makalemiz olan Sen Yeter Ki İste Programı Başvuru Formu? başlıklı makalemizde atv sen yeterki iste, sen yeterki iste başvuru ve www.senyeterkiiste.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: multifonksiyon fırın ne demekasli kusur ne demektali kusur ne demekmultifonksiyon ne demektrafikte asli kusur ne demekmemeli hayvanların kur yapmak ne demekasli kusur nedemekkur yapmak ne demekTıbta lym düşük ne demekaslı kusur ne demektır
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Kur yapmak Nedir Kısaca Kur Yapmak Demek ne demek anlamı SerdarHan tarafından 18 Aralık 2013 tarihinde , Bilgi Sözlük kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Kur yapmak Nedir Kısaca Kur Yapmak Demek ne demek anlamı isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.