-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Makale Nedir, Makale Nasıl Yazılır? Makale Tanımı Vikipedi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Makale Nedir, Nasıl Yazılır?

Eğitim alanındaki bilgi paylaşımlarımıza Makale Nedir, Makale Nasıl Yazılır? Makale Tanımını sizlere Türkiyenin Bilgi Vikipediası olmaya aday bilgi yuvası olarak sunmak istiyoruz.
Makale; bilir kişiler tarafından yazılan, bilgi aktarmak için yazılmış ve konuyu detaylı bir şekilde ele alan, bazı durumlarda bilimsel olan yazı türleridir. Makale internet üzerinde bilgi vermek için yazılan yazılara denmektedir. Makale yazmak için yeteri düzeyde bilgiye sahip olmanıza gerek vardır. Bu bilgiler şu şekilde oluşmaktadır.

 

–          Yazacağınız konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız.

–          Türkçe harf ve kurallarına uygun, imla kurallarına uygun yazmanız gerekir.

 

Makale yazmak kolay bir iş olarak görülmemelidir. Çünkü birçok kişi yazı yazmakta ne var diye düşünebilir. Ancak işin ne kadar zor olduğunu birkaç gün içerisinde fark edecektir. Makale yazma işini bu işi yapan kişilerin yapması gereklidir. Çünkü yazmak için elinizin hızlı olması gereklidir. Aklınızdaki cevapları ve bilgiyi hızlı bir şekilde yazılara aktarabilirsiniz. Makale nasıl yazılır diye düşünüyorsanız, öncelikle Türkçe imla ve kurallarını detaylı şekilde bilmeniz gerekiyor. Bu kuralları bilmekte yetmiyor. Konu hakkında bilgili olmakta gerekiyor. Bu şekilde makale yazarsanız zamanla elinizin alıştığını hissedeceksiniz.
Serdar YILDIRIM
( Bilgi Media Editörlerince Hazırlanan Özgün İçeriğin Tamamen Yada Bir Kısmının Kullanılması Durumunda 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasındaki Tüm Haklarımız Saklı Bulunmaktadır. )

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : makale nedir vikipedimakale nedirmakale nedir nasıl yazılırmakale vikipedimakale nasıl yazılır vikipedimakale nedir nasıl yazılır vikipedimakale nasil yazilirmakale nedir wikipediaMekale nedir nasıl yazılımakale tanim

Makale Nedir, Makale Nasıl Yazılır? Makale Tanımı Vikipedi SerdarHan tarafından 9 Ocak 2013 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Makale Nedir, Makale Nasıl Yazılır? Makale Tanımı Vikipedi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.