28.06.2012  SerdarHan

Mantarın Zehirli mi Yoksa Zehirsiz mi Olduğunu Nasıl Anlarım--- Sponsor Reklamlar ---

Zehirli ve zehirsiz mantarı nasıl ayırt edebilirim?

Yediğim Mantar Zehirli Mantar mı Yoksa Zehirsiz Mantar mı ? işte bu sorunun yanıtını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sizlere tavsiyemiz mantar konusunda gerçektende bilgili değilseniz kültür mantarı yemekle yetinin, Yoksa zehirlenme ihtimaliniz olabilir.

Zehirli bir mantar türü ile zehirsiz olan mantarları birbirinden ayırt etmek oldukça zordur. Zehirli ve zehirsiz olan mantarlar görünüş ve tat açısından genellikle birbirinin aynısıdır. Mantar zehri nedeniyle çok tesirli olup yalnızca bir mantar bile ölüm için yeterlidir.

Mantar genellikle zehirli ise tüketildikten 8 saat sonra etkisini göstermeye başlar. Bu süre içerisinde zehir karaciğer ve böbreklerin işlevini yitirmesi nedeniyle ölüme götürür.

Bilgi Yuvası
Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : mantarın zehırlı oldugunu nasıl anlarımmantarin zehirli oldugunu nasil anlarizmandarin zehirli oldugunu nasil anlarimzehirli mantarı nasıl anlarızmantarın zehirli olup olmadığını nasıl anlarızzehirli mantarları nasıl anlarızzehirsiz mantarı nasıl anlarızmantarların zehirli olup olmadığını nasıl anlarızmantarın zehirli olup olmadığını nerden anlarızmantarın zehirli olduğunu nerden anlarız

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları

Bir Cevap Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bilgi Yuvası Hayata Dair Bilgi