-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Meriç Nehri Nerededir? Meriç Nehri Hangi Denize Nereye Dökülür?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Meriç Nehri Nerededir? Meriç Nehri  Hangi Denize Meriç Nehri Nereye Dökülür? sorularının yanıtlarını sizlere kısa bir bilgi notu ile sunmak istiyoruz.

Meriç Nehri Türk sınırları içinde ilk olarak Edirne kuzeyinde Arda ile karışır. Bundan sonra Edirne güneyinde Tunca Nehri Meriç Nehri ile birleşir. Uzun bir süre Türk-Yunan sınırını çizerek akan Meriç Nehri’ne İpsala yakınlarında Balabancık Köyü batı kısmında Ergene Nehri karışır. Meriç Nehri İpsala güneyinde başlıca iki kola ayrılır. Birinci kol Türk sınırını İçterk ederek Yunanistan’a geçer ve Saros Körfezine dökülür. Diğer kol ise bataklıklar oluşturarak Gala gölü gibi göllenmeler yaparak Türk topraklarından Enez yakınlarında Saros Körfezine (EGE DENİZİ) dökülür.

Konumuz Vikipedia TR kaynaklı olarak editörlerimizce hazırlanmıştır.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: meriç nehri neredemeriç nehri hangi bölgededirMeriç Nehri Nerededirmeric nehri nerdemeric nehrimeriç nehri nereden doğarmeriç nehri nereye dökülüyormeric nerdemeric irmagitunca nehri nereden doğar nereye dökülür

Meriç Nehri Nerededir? Meriç Nehri Hangi Denize Nereye Dökülür? SerdarHan tarafından 26 Eylül 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Meriç Nehri Nerededir? Meriç Nehri Hangi Denize Nereye Dökülür? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

s