-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Metal Nedir ? Kısaca Metalllerin Özellikleri Nelerdir Hakkında Bilgi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Metal Nedir ? Kısaca Metalllerin Özellikleri Nelerdir Hakkında Bilgileri sizlere özet ve kısa bir biçimde Vikipedi TR referans alınarak sizlere özet ve kısa bir biçimde anlatmak istiyoruz.

Metal (Latince: metallum, Yunanca: metallon). Yüksek elektrik ve ısı iletkenliği, kendine özgü parlaklığı olan, şekillendirmeye yatkın, katyon oluşturma eğilimi yüksek, oksijenle birleşerek çoğunlukla bazik oksitler veren elementler.

Metaller, kendi aralarında: soy metaller (altın, gümüş,platin gibi) ve soy olmayan metaller (demir, çinko, aliminyum gibi) şeklinde sınıflandırılabilir. Yarı metaller, iyi metal özelliği göstermez. Bu elementler hem metal, hem de ametal özelliği gösterir. Silisyum,bor, antimun, arsenik gibi elementler yarı metaldir.

Doğada ametaller daha çok bulunsa da periyodik tablodaki elementlerin çoğu metaldir.

Vikipedi TR & Bilgi Yuvası 

Bir önceki makalemiz olan Sen Yeter Ki İste Programı Başvuru Formu? başlıklı makalemizde atv sen yeterki iste, sen yeterki iste başvuru ve www.senyeterkiiste.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : metal nedir kısacasoy metal nedir kısacametal nedirmetaller hakkında bilgimetaller kısacametal ve ametallerin ozellikleri vikipedisoy metaller nelerdiryarımetal nedir kısacaMetal nedir özellikleri nedir kısacametal nedir?

Metal Nedir ? Kısaca Metalllerin Özellikleri Nelerdir Hakkında Bilgi SerdarHan tarafından 5 Şubat 2013 tarihinde , Bilgi Sözlük kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Metal Nedir ? Kısaca Metalllerin Özellikleri Nelerdir Hakkında Bilgi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

s