-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Hangi Yiyecekler Mide Ağrısına İyi Gelir

Mide Rahatsızlıkları Günlük hayatta bir çoğumuzun başına gelebilecek bir durumdur. Özellikle Fast food kültürünün ülkemizde yaygınlaşması ile mide problemleri iyice artmaya başlamıştır. Peki Mide ağrısından korunmak için ne yapmalı ve neler yemeliyiz. Sizlere bugün Mide ağrısına iyi gelen yiyecekleri kısaca tanıtmak istiyoruz.
Karnabahar
Haşlanmış karnabahar, mideyi asit saldırılarından koruyarak tüm sorunları giderebilir. İçeriğinde bulunan gefarnato maddesi ülser ilacının hammadesi olarak kullanılıyor.

Lahana
Lahanayı çiğ olarak yemeyi tercih edin. İnce şeritler halinde doğrayıp salata yapın. Meyve presinde lahananın suyunu sıkıp aynı miktarda elma suyu ile karıştırın ve için. Lahana, ülser ve gastrit ilacı olarak biliniyor. Dörtte bir lahanayı yıkayıp kalın şeritler halinde doğrayın. 1 kerevizi soyup doğrayın. 1 havucu temizleyip dilimleyin. Lahana, kereviz ve havucu katı meyve presinde sıkıp sabah akşam suyunu için.

Patates
Çiğ patates suyu mide yanmasının doğal ilacıdır. Patatesi soyup katı meyve presinde suyunu sıkın. Su, havuç suyu ya da kereviz suyu ile karıştırıp için. Elma sirkesi Salatalarda ya da mezelerde elma sirkesi kullanın.

Maden suyu
Mide asidinin büyük bir bölümünü etkisiz hale getiriyor.

Ispanak
Ispanağı buharda pişirin ya da haşlayarak tüketin. Taze yapraklarını salata olarak yiyin.

...

Zeytinyağı
Çiğ olarak kullanıldığında besinlerin midede kalma süresini azaltıyor ve yağların sindirimi için safra salgısını artırıyor.

Baklagil
Fasulye, bezelye ve mercimekte bulunan bioflavionid maddesi, midenin koruma faktörünü artırıyor.

Muz
Mideyi seven meyvelerin başında geliyor. Ara öğünlerde birer muz yemek, midedeki yanma hissini ortadan kaldırabilir. Muz, mide enzimleri ve hücrelerinin üretimini de artırıyor.

Kızarmış ekmek
Midenin salgıladığı aşırı asidi kurutarak yanma hissini gideriyor.

Meyankökü
Güçlü bir mide koruyucusu. Yapılan son araştırmalara göre midedeki aşırı asitlenmeyi azaltıyor.


Baklagil, besin, beslenme, bezelye, bioflavionid, bioflavionid maddesi, Çiğ patates, Çiğ patates suyu, Diyetler, doğal ilaç, dost besinler, elma sirkesi, fasülye, faydaları, gastrit, gastrit ilacı, gefarnato, gefarnato maddesi, güncel bilgiler, hammadde, Haşlanmış karnabahar, havuç, havuç suyu, hürriyet haber, ıspanak, kadınlar ve sağlık, karnabahar, kereviz, kereviz suyu, kilo verme, Kızarmış ekmek, lahana, lahana suyu, maden suyu, mercimek, Meyankökü, mide, mide ağrısı, Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

Bir önceki Makalemiz olan Anneye Yazılanlar? (Anne) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Nasıl Buldular: mide ağrısına iyi gelen yiyeceklermideye iyi gelen yiyeceklermide ağrısı için ne yemeliyizmide ağrısına iyi gelen şeylermide ağrısına iyi gelen yemeklerkarın ağrısı için ne yemeliyizkarın ağrısına iyi gelen yiyecekler

Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir? SerdarHan tarafından 1 Ağustos 2011 tarihinde , Alternatif Tıp kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!