-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Niccolo Paganini kimdir Kısaca Hayatı ve Eserleri


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Niccolo Paganini Biyografisi Özet

Kısaca ve Özet olarak Niccolo Paganini kimdir, Niccolo Paganini hayatı, Niccolo Paganini eserleri hakkında bilgiler sizlerle.

27 Ekim 1782 yılında Cenova – İtalya’da doğan Paganini, 27 Mayıs 1840 yılında Paris yakınlarında ölmüştür. Besteci kimliği yanında müzik tarihinde gelmiş, geçmiş en önemli Keman virtüözlerinden birisi olarak gösterilmektedir.

Bu yazımızda Niccolo Paganini kimdir, Niccolo Paganini hayatı, Niccolo Paganini eserleri gibi bilgiler bulabilirsiniz.

27 Ekim 1782 tarihinde İtalya’da doğan Paganini hem bir besteci hem de keman virtüözü olarak tanınmıştır. Keman tekniğinde önemli katkıları olan Paganini, keman, gitar ve oda müziği gibi alanlarda çok önemli eserler sunmuştur.

paganini

8 yaşına kadar müzikle amatör olarak ilgilenen besteci, çabalarından dolayı babası tarafından keman dersleri almaya gönderilmiştir. 11 yaşına geldiğinde Parma’ya daha iyi eğitim almaya gitmiş, 13 yaşında konser turneleri düzenlemeye başlamıştır. Fakat bu dönemde hakkında şeytan arkadaşları olduğuna dair söylentiler yayılmaya başlamış ve zor günler geçirmiştir. Kemanla olan ilişkisinde farklı bir stilinin olması ölümünden sonra yapılan incelemelerde ortaya çıkmıştır.

Şöhrete ulaştığında ise çok lüks bir yaşam sürmeye başlayan Paganini, kazandığı paranın büyük bir kısmını kumarda harcamıştır. Anlatılan hikayelere göre bir gün çok sevdiği kemanını parası olmadığı için kumar masasında rehin bırakmıştır. Hatta tutkusunu daha da ileri götürerek 1838 yılında Paris’te bir kumarhane açma girişiminde de bulunmuştur.

Ölümü ise 1840 yılında Gırtlak kanseri nedeniyle Paris yakınlarında gerçekleşmiştir.

Bilinen Önemli Eserleri

La Campanella, Cantabile, Centone di Sonate, 24 Kapriççiyo…

Bir önceki makalemiz olan Kıl dönmesi Nedir,nasıl tedavi edilir?Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde kıl batması tedavisi, kıl dönmesi nedir ve kıl dönmesi tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: paganini hayatı ve eserleripaganini hayatiPaganini eserleripaganini hakkinda bilgiresimli biyografilerpaganini kimdirresul dindarın hayat hikayesipagani nin hayatıniccolo paganini hayatı ve eserlerıragıp çalapala hayatı veeserleri
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Niccolo Paganini kimdir Kısaca Hayatı ve Eserleri SerdarHan tarafından 11 Haziran 2014 tarihinde , Biyografiler kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Niccolo Paganini kimdir Kısaca Hayatı ve Eserleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.