-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Nitel Gözlem Nedir? Ne Demektir? – Nitel gözleme örnekler neler olabilir


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Nitel Gözlem Tanımları

Nitel gözlem hakkında sizlere birkaç tanım sunacağım.Araştırma ve derlemelerim sonucu elde ettiğim sonuçları sizlerle paylaşıyorum.Hangi tanım sizin için daha uygun ise onu tercih edin.İşte size 3 farklı Nitel Gözlem tanımı...

Nitel Gözlem Anlamı

Nitel gözlemi tanımlamak gerekirse ; Nitel gözlem bilimsel bir gözlem biçimi olup Nedir sorusuna cevap aramaktadır.Nitel gözlem ölçü araçları kullanılmadan yapılan bir gözlem biçimidir.NEDİR sorusuna duygu organlarıyla cevap verilen gözlem biçimidir.İndikatörlerde kullanılır. Gözlem çalışmaları, gerçekleştiği ortama göre laboratuvar gözlemi ve doğal ortam gözlemi olarak iki gruba ayrılır.

Nitel Gözlem Nedir?

a. Nitel Gözlem: Duyu organları yardımı ile yapılır. Ölçmeye dayanmadığı için araç yardımına gerek yoktur. Örnek; renk, koku, sıcak, soğuk vb.

Nitel Gözlem Ne Demektir?

Nitel gözlem, sonucu kişiden kişiye farklılık gösterebilecek nitelikleri gözlemleme işidir. Mesela havanın sıcak olduğunu tespit etmek nitel gözlem sonucudur. Bizim gözlemlerimize göre sıcak dediğimiz hava bir başkası için daha soğuk olabilir.

Nitel Gözlem Örnekleri: Duyu organları yardımı ile yapılır. Ölçmeye dayanmadığı için araç yardımına gerek yoktur. Örnek; renk, koku, sıcak, soğuk vb.


Kitabın kalın olması, yolun genişliği, çorbanın sıcaklığı

Nasıl Buldular: fizikte gözlem nedirnitel gözleme örneklernitel gözlem nedirfizikte gözlemnitel gözleme örneknitel gözlemnitel gözlem örneklerinitel gozlem ve orneklerfizikte gozlem ve cıkarıma orneklernitel nicel gözlem nedir fizik

Nitel Gözlem Nedir? Ne Demektir? – Nitel gözleme örnekler neler olabilir SerdarHan tarafından 16 Ekim 2010 tarihinde , Egitim - Dersler - Taban Puanlar kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
  yeni 10
Benzer Konular
Nitel Gözlem Nedir? Ne Demektir? – Nitel gözleme örnekler neler olabilir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
4 responses to “Nitel Gözlem Nedir? Ne Demektir? – Nitel gözleme örnekler neler olabilir”
 1. fatma a diyor ki:

  burda ne anlatıyooo… ya:))

 2. fatma a diyor ki:

  hiçbişe anlamadım

 3. asi ikra diyor ki:

  bune kopyalıyamıyosak neye yarıyo yaf :(

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.