-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Nüfus cüzdanında hangi bilgiler Bulunur? Nüfus Cüzdanı Nasıl Alınır


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Nüfus Cüzdanını Nasıl Alabilirim

Nüfus cüzdanı nasıl Alınır, Nüfus Cüzdanı Üzerinde hangi bilgiler bulunur diye merak ediyormusunuz arkadaşlar. Bence merak ediyosunuzki bu konuyu okumaktasınız şimdi.

Nüfus cüzdanı, yurt içinde yerleşim yerinin mahalle veya köy muhtarınca ya da çalışılan resmi daire veya kurum amiri tarafından onaylanan nüfus cüzdanı talep belgesi ve anılan belgedeki fotoğrafın aynısı bir adet fotoğrafla birlikte ikamet edilen yerin nüfus müdürlüğünce, yurt dışında dış temsilciliklerimiz tarafından doldurularak onaylanan nüfus cüzdanı talep belgesine dayanılarak ergin olanların kendilerine, ergin olmayanların ise velilerine (ana-baba) ya da vasilerine veya resmi vekillik belgesi ibraz edenlere imza karşılığında verilir.

Nüfus Cüzdanında bulunan Bilgiler

1) Kimlik numarası, adı, soyadı, kızlık soyadı, cinsiyeti, baba adı, anne adı, doğum yeri, doğum ve kütüğe kayıt tarihleri gibi kişisel bilgiler,

2) Medeni hali, dini ve ölüm tarihi gibi durum bilgileri,

3) İl, ilçe, cilt, mahalle veya köy, aile sıra numarası ve birey sıra numarası gibi nüfusa kayıtlı olduğu yer bilgileri.

b) Nüfus Cüzdanı Bilgileri;

Nüfus cüzdanı üzerinde yer alan bilgiler, 1/6/2000 tarihinden sonra düzenlenen cüzdanlarda seri ve nosu ile verildiği yer ve tarihi, 1/6/2000 tarihinden önce düzenlenmiş cüzdanlarda cüzdan seri, no ve verildiği maliye saymanlığının adı.

Bir önceki Makalemiz olan Erkeklerin Hoşlandığı Sözler ve İltifatlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alternatif Başlıklar : nüfus cüzdanı seri no nasıl bulunurkimlik seri no nasıl bulunuranne kızlık soyadı nasıl bulunurnüfus cüzdanında bulunan bilgilernüfus cüzdanımızda hangi bilgiler bulunurnüfus cüzdanında hangi bilgiler vardırnüfus cüzdanı talep belgesi nasıl doldurulurnüfus cüzdanında hangi bilgiler bulunurbirey sıra no nasıl bulunurnüfus cüzdanında neler bulunur

Nüfus cüzdanında hangi bilgiler Bulunur? Nüfus Cüzdanı Nasıl Alınır SerdarHan tarafından 12 Mart 2011 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Nüfus cüzdanında hangi bilgiler Bulunur? Nüfus Cüzdanı Nasıl Alınır isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

s