29.07.2011  SerdarHan

Oğuz Aksaç Kimdir? Nereli?--- Sponsor Reklamlar ---

Oğuz AKSAÇ Kimdir? Nerelidir

Aslında bu soruyu biyografik olarak açıklamadan önce sizlere benim gözümde Oğuz Aksaç kimdiri açıklamak istiyorum. 1990 yılları ortalarıydı Sakarya Caddesinde Adres Barda Oturmuş Biramı Yudumlarken Karşıma çıkan müzik grubunun iki solisti beni şaşırtıyordu. Birisi oldukça ince ses tonuyla öne Çıkan Mustafa Özarslan Diğeri İse Kalın Sesi ile Oğuz AKSAÇ. Her ikisini Grup Çığ Çatısı altında dinlemek çok güzeldi. Şimdi Hayatımın Başkenti Ankaradan 1500 Kilometre ötede onların türkülerini dinleyerek zaman geçiriyorum.

1974′te Erzincan Tercan’da doğdum. Sonra Ankara’ya taşındık. Varoşlarda büyüdüm. Varoşlarda büyüyen bir çocuk ne yapar? Önce boya sandığı alır, sonra simit tezgahı, dükkan-mükkan işleri derken mobilyacılık dahil birçok iş yaptım. Sonra bir ara dansçılık ve halkevlerinde bağlama öğretmenliği yaptım. Lise mezunuyum. Dansçılık yaptığım dönemde enstrümanlarla uğraşmaya başladım. Önce bağlama sonra gitar, dilsiz kaval, klarnet, batari falan derken enstrümanlarla haşir-neşir olmaya başladım.

Başka bir ropörtajdan alıntı: Ailemde kürtlük var.. Annemler konuşur ama ben bilmem.. Sahnede zaman zaman okurum ama kasete almak bu dili iyi yorumlayan sanatçılara saygısızlık olur.. Sahnede okuduğum kürtçe şarkıların anlamlarını biliyorum da okuyorum.. Ama kasette okumak bir idiadır..
Bir önceki makalemiz olan Kıl dönmesi Nedir,nasıl tedavi edilir?Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde kıl batması tedavisi, kıl dönmesi nedir ve kıl dönmesi tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : OGUZ AKSAÇ NERELİoguz aksac kimdiroguz aksaç nerde çıkıyoroğuz aksaç nerde sahne alıyoroğuz aksac nerede sahne aliyorouz aksa asl nerelioğuz aksaç nerede çıkıyormustafa özarslan nerede sahne alıyoroğuz aksaç ankarada nerde sahne alıyorwww bilgiyuvasi com

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları

Bir Cevap Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bilgi Yuvası Hayata Dair Bilgi