Oğuz Aksaç Kimdir? Nereli?Oğuz AKSAÇ Kimdir? Nerelidir

Aslında bu soruyu biyografik olarak açıklamadan önce sizlere benim gözümde Oğuz Aksaç kimdiri açıklamak istiyorum. 1990 yılları ortalarıydı Sakarya Caddesinde Adres Barda Oturmuş Biramı Yudumlarken Karşıma çıkan müzik grubunun iki solisti beni şaşırtıyordu. Birisi oldukça ince ses tonuyla öne Çıkan Mustafa Özarslan Diğeri İse Kalın Sesi ile Oğuz AKSAÇ. Her ikisini Grup Çığ Çatısı altında dinlemek çok güzeldi. Şimdi Hayatımın Başkenti Ankaradan 1500 Kilometre ötede onların türkülerini dinleyerek zaman geçiriyorum.

1974′te Erzincan Tercan’da doğdum. Sonra Ankara’ya taşındık. Varoşlarda büyüdüm. Varoşlarda büyüyen bir çocuk ne yapar? Önce boya sandığı alır, sonra simit tezgahı, dükkan-mükkan işleri derken mobilyacılık dahil birçok iş yaptım. Sonra bir ara dansçılık ve halkevlerinde bağlama öğretmenliği yaptım. Lise mezunuyum. Dansçılık yaptığım dönemde enstrümanlarla uğraşmaya başladım. Önce bağlama sonra gitar, dilsiz kaval, klarnet, batari falan derken enstrümanlarla haşir-neşir olmaya başladım.

Başka bir ropörtajdan alıntı: Ailemde kürtlük var.. Annemler konuşur ama ben bilmem.. Sahnede zaman zaman okurum ama kasete almak bu dili iyi yorumlayan sanatçılara saygısızlık olur.. Sahnede okuduğum kürtçe şarkıların anlamlarını biliyorum da okuyorum.. Ama kasette okumak bir idiadır..

Bir önceki makalemiz olan Kıl dönmesi Nedir,nasıl tedavi edilir?Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde kıl batması tedavisi, kıl dönmesi nedir ve kıl dönmesi tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Oğuz Aksaç Kimdir? Nereli? SerdarHan tarafından 29 Temmuz 2011 tarihinde , Biyografiler kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Oğuz Aksaç Kimdir? Nereli? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.