Sponsor Bağlantılar


Öksürüğe Ne İyi Gelir?Nasıl Geçer? Öksürükten Nasıl Kurtulurum


Sponsor Bağlantı

öksürüğe ne iyi gelir, öksürük nasıl geçer, kuru öksürüğe ne iyi gelir, kuru öksürük nasıl geçer,öksürüğü ne geçirir, bebeklerde öksürük nasıl geçer, öksürük için, ,öksürük icin ne iyi gelir, öksürüge ne iyi gelir

Öksürük solunum yolu hastalıklarında en sık görülen belirtilerden biridir.Kış geldiğinde bir çoğumuz öksürük problemi ile uğraşırız bugün sizlere öksürük ile nasıl mücadele edebiliriz konusunda hazırlanan güzel bir paylaşımı sunuyorum.

Öksürük için evde ne yapılabilir? Öksürüğü ne keser? Öksürüğü ne geçirir? Bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde öksürük için ne yapılır?

Öksürük için Doğal Tedaviler :

* Bir elmanın kabuğunu soyun, bir kaç da çekirdeğini koyun, birazcık ıhlamur, bir iki karanfil, belki bir tarçın kabuğu, bir dilim de limon. Bunların hepsini kaynatıp, isterseniz bal ile tatlandırıp  sıcak sıcak içebilirsiniz. Ilık ılık vermek suretiyle çocuklar için de kullanıbilirsiniz.

* Bir tatlı kaşığı bala toz zencefili karıştırarak macun yapıp için (yiyin), boğazınıza ve öksürüğe çok iyi  gelir. Çocuklara uygulamayın.

* İki tatlı kaşığı dut pekmezine uygun miktarda karabiber katıp karıştırın ve günde bir kaşık verin. Bir iki güne kadar öksürük geçecektir. Yetişkin ve çocuk kullabilir.

...

* 1 çay kaşığı karabiber , 1 tatlı kaşığı bal ile ile karıştırılarak verilir. Ardından da süt. Bu formül yetişkinler için de etkilidir.

* Kabukları ile elma, tarçın, zencefil, ıhlamur, ayva ve kabuklu limonu kaynatıp suyunu içirin. Göğsü yumuşatacak ve öksürüğü geçirecektir.

* Çocuğunuzu uykuya yatırırken oda sıcaklığındaki balı sırtına sürüp, üstüne gazete veya kağıt havlu ile kapatıp, uyumasını sağlayın. 2-3 kez denendiğinde öksürüğü kesecektir.

* Ihlamurla ile ayva yaprağı beraber kaynatılıp içilirse, öksürük geçer.

* Bir miktar kekiği su ile kaynatıp içine bal koyup ılıtılır. Ilıyan karışım bebeklere verildiğinde öksürüğü geçer.

* Nişastayı suyla kaynatıp içine limon yada portakal suyu koyun biraz da tatlandırmak için pekmez ekleyin. Bu karışımı ılık ılık içirin. Çocuğunuzun öksürüğü hemen kesilecektir.

* Biraz zeytinyağını ısıtın, ve içine karabiber atarak pişirin, iyice yansın. Sonra ılınınca öksüren Çocuk veya yetişkin kişinin, sırtına ve göğsüne sürüp ovun. Üzerine, hafif emince sıcak bez örtün ve giyinmesini sağlayın.

Bir önceki makalemiz olan Keşkelere Sığınmak Bir Ömür Boyu başlıklı makalemizde Kişisel Gelişim Yazıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: öksürükten nasıl kurtulurumkuru öksürükten nasıl kurtulurumöksürükten nasıl kurtulabilirimöksürük için nişastaÖksürükten nasıl kurtuluruzwww bilgiyuvasi netÖksürükten nasıl kurtulunurpekmez öksürüğü keser mibilgiyuvasi netkuru öksürükten nasıl kurtulabilirim

Öksürüğe Ne İyi Gelir?Nasıl Geçer? Öksürükten Nasıl Kurtulurum SerdarHan tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde , Alternatif Tıp kategorisine eklenmiştir.
Sponsor Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
Öksürüğe Ne İyi Gelir?Nasıl Geçer? Öksürükten Nasıl Kurtulurum isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
1 response to “Öksürüğe Ne İyi Gelir?Nasıl Geçer? Öksürükten Nasıl Kurtulurum”
  1. hülyaaa diyor ki:

    sütü ısıtıp içine bıldırcın yumurtası kırın yetişkinede çocuğada iyi gelceğinden eminim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!