-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Paralimpik Olimpiyat Oyunların Tarihçesi ? Hakkında Bilgi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Paralimpik Olimpiyat Oyunların Tarihçesi ? Hakkında Bilgileri ve Paralimpik Olimpiyat Nedir Sorusunun yanıtını sizlere özet ve kısa bilgi notumuz ile vermek istiyoruz.

paralimpik olimpiyatları nedir

paralimpik olimpiyatları hakkında bilgi

Paralimpik Oyunları ilk olarak 1948′de İngilteredeki Stoke-Mandeville Hastanesinde bulunan paraplejik (yarı felçli) engelli askerler için gerçekleştirilmeye başlanmış bir spor etkinliğiydi.

Hastanenin sinir cerrahı Sir Ludwig Guttman tarafından organize edilen bu faaliyet 1948 Londra Olimpiyatları ile birlikte eşzamanlı olarak gerçekleştirilmişti.

Paralimpik Oyunlar, özellikle 1988 Seul ve 1992 Barcelona Olimpiyatında dikkat çekmiştir. 1960 yılında Romada 400 atletin katılımıyla yapılan oyunlardan sonra, 1999 Atlantada 3195 atleti ağırlamıştır. Paralimpik Oyunlar bugün, dünyanın en büyük etkinliklerinden biri haline gelmiştir. Paralimpik Oyunların etkisi ve gördüğü ilgi, 1996 yılında Atlanta Paralimpik Oyunlarında Avustralya takımının gösterdiği büyük başarıyla daha da artmıştır.

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : paralimpik olimpiyatları hakkında bilgiparalimpik olimpiyatları nedirparalimpik olimpiyat oyunları nedirparalımpık olımpıyat nedırparalimpik olimpiyatları nedir kısacaparalimpik oyunlar hakkında bilgiparalimpik olimpiyat oyunları hakkında bilgiparalimpik olimpiyatları hakkında bilgi ve tarihçesiparalimpik nedirparalimpik oyunlar nedir

Paralimpik Olimpiyat Oyunların Tarihçesi ? Hakkında Bilgi SerdarHan tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Paralimpik Olimpiyat Oyunların Tarihçesi ? Hakkında Bilgi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

s