-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Polis Kendi Memleketinde Nasıl Çalışır


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Polis Kendi Memleketinde Nasıl Çalışır sorusu tüm polislerin ortak derdidir. Bir kaç büyük il dışındaki Polis Memurları Kendi memleketlerinde çalışamıyor. Zorlu görev şartları nedeniyle bir çok polis memuru memleketinde olmak istiyor ancak şu anda Nüfusu 1 000 000 u geçen 9 şehir dışında kimse memleketine atanamıyor.

SORU : Diyelimki  doğum yerim yada nüfusa kayıtlı olduğum il, Kayseri veya İçel olan personel bu illere atanabilir miyim?

CEVAP : Devlet İstatistik Enstitüsünün vermiş olduğu rakamlara göre İçel ve Kayseri ilinin nüfusu 1 000 000 u geçmediğinden, eşi veya kendisi Kayseri veya İçel doğumlu yada Kayseri veya İçel nüfusuna kayıtlı olan personel bu illere atanamaz. Ancak Kayseri ve İçel illerimiz Özel Statülü il olduğundan, personelimiz bu ilerde daha önce görev yapmış olsalar dahi (Teklifli Personel Hariç) ikinci defa bu illere atanabilirler. Kendisi veya eşinin doğum yeri yada nüfusa kayıtlı olduğu il; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Konya olan personel bu 9 ile atanabilir.

Yukarıdaki soru ve yanıtı egm’nin sıkça sorular bölümünden. Anlayamadığım örnekteki içel veya kayseri doğumlu yada nüfusa kayıtlı olması durumunda yine atanamaması mı? Yoksa özel statülü il olduğu için atanabileceği midir?

Bir önceki makalemiz olan 2011 Yılında Kaç Polis Alınacak-PMYO lara Kaç Kişi Alınacak başlıklı makalemizde emniyet, polis ve polis memuru alımı 2011 hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : polis kendi memleketinde görev yapabilir mipolis kendi memleketinde görev yapabilecekpolisler kendi memleketlerinde görev yapabilir mipolis memleketinde görev yapabilir mipolisler memleketinde görev yapabilir mipolisler kendi memleketinde görev yapabilecekpolis için özel statülü illerpolisler kendi memleketinde görev yapabilecek mipolisler memleketinde görev yapabilecekpolis memuru eşinin memleketinde görev yapabilir mi

Polis Kendi Memleketinde Nasıl Çalışır SerdarHan tarafından 5 Eylül 2011 tarihinde , Türk Polisi kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Polis Kendi Memleketinde Nasıl Çalışır isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.