-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Radyometre Nedir? – Radyometre Nasıl Yapılır?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Radyometre Nedir – Radyometre Nasıl Yapılır – Radyometrenin Yapılışı Nasıldır Hakkında Bilgileri konumuz içinde bulabilirsiniz.
Işınların enerjiye dönüşmesini gösteren aygıt. Işınölçer de denir. Bu terim, özellikle kızıl ötesi ışınımı ölçmeye yarayan aygıtlar için kullanılır.

İlk radyometre, Sir William Crookes’un 1800′lerin sonlarında geliştirdiği algılayıcı alettir. Yeterince duyarlı olmadığı için pek kullanılmamış olan bu aygıt, günümüzde kullanılan daha duyarlı aygıtların temelini oluşturmuştur.

 

...

belki yardımcı olur size inceleyin hepsini kolay gelsin

Radyometre

Kışın çoğunlukla koyu renkler giyerken yazın açık renkler giymemizin sebebi koyu renklerin ışığı içine hapsederken açık renklerin ışığı yansıtmasıdır. Çünkü koyu renkler ışığı emerek bizi daha çok ısıtırlar, açık renkler ise ışığı yansıtır ve bizi daha serin tutarlar. Radyometreyi güneş ışığına tuttuğumuzda içindeki siyah ve beyaz plakalar dönmeye başlar. Bunu sebebi beyaz rengin ışığı itmesi ve siyah rengin ışığı emmesidir. Radyometreyi güneşten çektiğimizde ise içindeki plakalar dururlar.

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: radyometre nasıl yapılırradyometre nedirradyometre yapımıradyometre yapılışıradyometre nasıl çalışırbasit radyometre nasıl yapılırbasit radyometre yapımıradyometrenin yapılışıradyometreradyometre hakkında bilgi

Radyometre Nedir? – Radyometre Nasıl Yapılır? SerdarHan tarafından 3 Ağustos 2011 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Radyometre Nedir? – Radyometre Nasıl Yapılır? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
1 response to “Radyometre Nedir? – Radyometre Nasıl Yapılır?”
  1. elif tezer diyor ki:

    Allah Sizden Razı Olsun..

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!