Sponsor Bağlantılar


Sağlıklı Bir Kadın Kadının Kaç Günde Bir Adet Görmesi Normaldir


Sponsor Bağlantı

Sağlıklı Kadın Kaç Günde Bir Adet Görür-Sağlıklı Kadın Kaç Günde Bir Regl Olur

Kadın Sağlığı Konusunda Merak edilenlerin Başında Adet’in Kaç günde bir görüldüğü gelmektedir.

Soru:Doktor Bey,  normal bir kadının kaç günde bir adet görmesi normaldir ve gerekir? Araştırdım bu süre için yirmi bir  gün deniyor. Acaba 21 günden erken olma olasılığı var mı? Adet dönemi kaç gün devam eder?

Cevap: Normal sağlıklı bir bayanda adet kanaması on iki – on üç yaşlarında başlar ancak sekiz yaşından önce adet olma ya da  on yedi yaşına gelmesine karşın adet olmama birtakım hastalıkların belirtisi ve işareti olabilir. Normalde 21-35 günde bir yineleyen bu kanamaların yirmi bir günden daha sık ya da otuz beş günden daha fazla gecikerek olması da üzerinde  durulması  icap eden husular arasındadır. Adet kanamaları kırk yedi yaş dolayında Türkiye’de son bulur. Menopoz adı verilen bu tarihin de beş-altı sene  gecikmesi birtakım  önemli hastalıkların ihtimalini artırmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Rüzgarların Yönleri-Rüzgar yön İsimleri başlıklı makalemizde rüzgar, rüzgar çeşitleri ve rüzgar türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: kadınlar kaç günde adet görürnormal bir adet kadinlarda kac gun surmelidirkac günde kadn adet olurKadınkacgünde aybaşı olurbir kadın enfazla kaçgün adet görmezsagliklikli bir kadinin kac gunde bir adet gormesi gerekirsaglık bir kadın kaçgünde bir adet görürnormalde kadın kaçkadınlar on altı günde adet görür mükadın adet günü kaç gündür

Sağlıklı Bir Kadın Kadının Kaç Günde Bir Adet Görmesi Normaldir SerdarHan tarafından 10 Mayıs 2011 tarihinde , Kadınca Konular kategorisine eklenmiştir.
Sponsor Bağlantı
Etiketler:
    yeni 10
Benzer Konular
Sağlıklı Bir Kadın Kadının Kaç Günde Bir Adet Görmesi Normaldir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!