-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Salih Amel Nedir ? Salih Amelle İlgili Örnekler ?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Salih Amel Nedir ? Salih Amelle İlgili Örnekleri Salim Amel Ne Demektir Sorusunun yanıtını özet bilgi notumuz ile sizlere açıklamak istiyoruz.

Salih ameller de ibadet olarak kabul edilir. Salih amel, sağduyuya ve insan tabiatına uygun; insanın kendisne ailesine, milletine ve tüm insanlığa faydalı olan, Allah’ın da razı olacağı güzel iş ve davranışlardır. Bu anlamda başkalarının hakkına saygı duymak arkadaşlarla iyi geçinmek ilim öğrenmek, çalışmak gibi fert ve topluma faydalı bütün davranışlar salih ameldir.

Salih ameller ile ilgili ne gibi çalışmalar örnek verilebilir? Geçmişte de günümüzde de birçok misaller vardır. Allah rızası için yapılan; okul ve hastaneler, çeşmeler veya ibadet yeri bulunmayan bir bölgede inşa edilen camiler, insanların hayrı ve mutluluğu için ne büyük birer hizmettir.

Para, pul, şöhret değil de insanlara faydalı olmak için çalışan, fakirden para almadığı gibi ilaç bile veren bir doktor da, muhakkak ki salih amel sergilemektedir. Maddî menfaat düşünmeden, öğrencilerine sevgi ile yaklaşan, onların faydalı bir insan olarak yetişmeleri için özveri ve gayret gösteren bir öğretmen de, insanların hayrı ve mutluluğuna katkıda bulunmaktadır. Ülkesinin ve şehir halkının hep hayrı ve mutluluğu için, doğru karar ve tatbikatlarla hizmet eden bir başbakan, bir milletvekili, bir belediye başkanı mutlaka salih amel sergilemektedir. Bu yüce insanlardan daha nice örnekler verilebilir. Kur’ân’a göre eğer iman da etmişlerse, sonsuz kurtuluş ve mutluluğa erenler onların ta kendileridir.

Bir önceki makalemiz olan Sen Yeter Ki İste Programı Başvuru Formu? başlıklı makalemizde atv sen yeterki iste, sen yeterki iste başvuru ve www.senyeterkiiste.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: salih amel örnekleri madde maddesalih amel örneklerisalih amel nedirsalih amel örnekleri nelerdirsalih amele örneklersalih amele örnekler madde maddesalih amel ile ilgili örneklersalih amelle ilgili örneklersalihi amel nedir ornekler verinizsalih amel

Salih Amel Nedir ? Salih Amelle İlgili Örnekler ? SerdarHan tarafından 15 Ekim 2012 tarihinde , Bilgi Sözlük kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Salih Amel Nedir ? Salih Amelle İlgili Örnekler ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.