Sergey RAHMANİNOV Biyografisi, Hayatı,Eserleri?Sergey RAHMANİNOV Biyografisi, Hayatı,Eserleri?

Dünyaca Ünlü Kişilerin Hayat Öykülerini paylaşmaya Sergey Rahmaninov ile devam ediyoruz. Sizlerde merak ettiklerinizi sitemiz içinde arama yaparak bulabilirsiniz.

RAHMANİNOV, Sergey NEDİR? HAKKINDA BİLGİ

(1873 Oneg-1943 Beverly Hills), Rus besteci ve piyanist. Moskova Konservatuvarı’nda okudu. Arenski, Tanyev gibi öğretmenlerinin ve Çaykovski’nin etkisi altında yetişti. Yapıtları kadar piyanodaki virtüözlüğüyle de ün yaptı. Daha öğrenciyken besteciliğe başladı ve 1892 yılında konservatuvarın bestecilik bölümü altın madalyasını kazandı. 20 yaşına varmadan “Aleko” adlı operasını, bugün en ünlü yapıtlarından sayılan “Do diyez minör” piyano prelüdünü besteledi. 1917 Rus Devrimi’ni ve yeni rejimi beğenmeyerek ülkesini terk etti.İsviçre ve Fransa’da bir süre yaşadıktan sonra ABD’ye yerleşti. Yapıtlarında romantik tarzdan ayrılmadı. Bu yüzden müzik otoriteleri tarafından Çaykovski’nin devamı olarak kabul edilir. Amerika içinde bir konser turnesine hazırlandığı sırada hastalandı ve kısa bir zaman sonra öldü. Başlıca yapıtları: Piyano için dört konçerto, piyano ve orkestra için “Paganini’nin Bir Teması Üzerine Rapsodi”, orkestra için “Senfonik Danslar” ve “Ölüm Adası” adlı senfonik şiir.

Bir önceki makalemiz olan Kıl dönmesi Nedir,nasıl tedavi edilir?Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde kıl batması tedavisi, kıl dönmesi nedir ve kıl dönmesi tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sergey RAHMANİNOV Biyografisi, Hayatı,Eserleri? SerdarHan tarafından 7 Ağustos 2011 tarihinde , Biyografiler kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Sergey RAHMANİNOV Biyografisi, Hayatı,Eserleri? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.