Şifalı Taşların Enerjisiyle Hastalıkların TedavisiŞifalı Taşlarla Hastalıklar Nasıl Tedavi Ediliyor

Hangi Taş Hangi Hastalığa İyi Geliyor, Taşlar Nasıl Şifa Veriyor, Vücut Dengesini Sağlamak İçin Hangi Taş Faydalı gibi kafanıza takılan soruları sizler için kısaca yanıtlamak istiyoruz. Eğer sizlerde Taşların Şifası Hakkında Kafanıza Takılan Bir şey Varsa Bize sorabilirsiniz.

şifalı taşlar

Evrende var olan her şeyin birbiri üzerinde bir şekilde etkisi olduğu bilinmektedir. Bazı taşlar evrendeki ve yer küredeki bir takım güçleri çekme, biriktirme, dönüştürme ve yayma özelliklerine sahiptir.

Çevrelerine belirli tesirler yaydıkları ve canlı organizmalar üzerinde hem psikolojik hem de fizyolojik etkilerde bulundukları tespit edilebilen taşlara, eski uygarlıkların kültürlerinde tılsımlı taşlar ismi verilmiştir.

Bazı dinlerde bu tür taşlar kutsal sayılmış ve onlara ayrı bir önem verilmiştir. Doğal taşlar, çeşitli minerallerin bileşiminden bir milyon yıl gibi bir süreçte oluşmaktadır. Dolayısıyla taşı oluşturan mineraller milyonlarca, hatta milyarlarca yıl boyunca enerji yoğunlaşmasına uğramıştır. Bu nedenle insan ömrüyle kıyaslanamayacak ölçüde ve yoğunlukta bu minerallerin enerjisini barındırırlar. İnsan vücudunda da bulunan aynı mineraller taşlarla bütünleştiğinde yaşamsal değer taşırlar. Şifa veren enerjileriyle çeşitli hastalıkların tedavisinde olumlu yönde etki sağlarlar.

Kitle halinde evde, ofiste bulundurulan ya da takı, aksesuar olarak da kullanılabilen şifalı taşlardan her biri aynı zamanda renklerine, şekillerine göre estetik değer taşıyor.

Ametist Taşı ve Vücut Dengesi

Kanser oluşumunu engeller. Eklem ağrılarını tedavi ederek rahat hareket etmeyi sağlar. Bedeni dinç tutar, bedenimizle duygularımız arasında denge oluşturur. Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Bilinç seviyelerini aktif hale getirir.

Negatif Enerjiye Çözüm Akik Taşı

İç organları korur. Rahatsızlıklarında özellikle alt karın bölgesinde tedaviye yardımcı olur. Bağırsak tembelliğine iyi gelir. Vücutta gergin hissedilen yere bu taş konulmalıdır. O bölgenin ısındığı hissedilir.

Stres ve gerginlikleri çeker. Keyif ve iyimserlik hissi verir.Tükenmiş cesareti canlandırır, güveni arttırır. Ceplerinde bu taştan taşıyan çocuklar depresyondan ve münakaşadan kaçınırlar, insanı toprağa bağlar ve negatif enerjiye karşı korunma sağlar.

Tokluk Hissi Sağlayan Mucize Taş Aytaşı

Hipofizi etkileyerek, hormon dengesini sağlar. Doğurganlığı arttırır, regl dönemlerini hafifletir, doğum sancılarını hafifletir. Loğusaların kullanmaları, süt bezlerini çalıştırarak, sütün artmasını sağlar. Tiroit bezini etkileyerek, metabolizmayı hızlandırır, sindirimi düzenler. Tokluk hissi sağlar fazla yemek yemeyi (oburluğu) önler. Aytaşı genellikle kadınlara atfedilen özellikler olan psişik hassasiyeti ve önsezileri ve geliştirir. Bu taşın yardımıyla rüyalar daha iyi hatırlanır. Ruhsal denge sağlar ve sebepsiz korkuları yok eder. Yıldızı düşük olanların, özellikle nazara çabuk gelenlerin bu taşı kullanması gerekir. Bencilliği ve aşırı tepkileri kontrol altına alır. Diğer insanların bize yönelebilecek olumsuz enerjilerine karşı kalkan görevi görür.

DUMANLI KUVARS ETKİLİ İLETİŞİMİN TAŞIDIR

El ve ayak rahatsızlıklarında özellikle etkilidir. Kramplara karşı etkilidir. Sinir sistemine iyi gelir, sinirleri güçlendirir. Başarısızlık korkusunun yenilmesini sağlar. Duyguları güçlendirir. İletişim bozukluklarına karşı etkilidir. Kişinin yaşanılan ana odaklanmasını sağlar. Koruyucudur. Negatif enerji ile kişi arasındaki engeldir. Kuvars kristali ile bir arada kullanıldığında, kişiye amaçlarını ve hayallerini gerçeğe dönüştürmesini sağlayacak olan gerekli pozitif enerjiyi sağlar. Negatif enerjinin dönüştürülmesinde etkilidir. Sinir bozukluklarına, strese ve panik atak hastalığına karşı etkilidir. Kişiye sakinlik verir. Kâbusları engeller. Etkisi yavaş ama yoğun ve de güçlüdür. Sabırla kullanılmalıdır.

Vücudun Direnceni Arttırmak İsteyenlere Kalsedon Taşı

Kalsedon özellikle Guatr, boğaz enfeksiyonları, ses kısıklığı gibi boğaz rahatsızlıklarının tedavisinde etkilidir. Vücudun direncini arttırır. Sesin berrak ve yumuşak çıkmasını sağlar. Özellikle bu taşa avukat taşı da denir. Düşünce ve ifade yeteneğini arttırır. Nazar taşı olarak kullanılabilir. Duygusal gerilim altındayken destekleyici enerjiler yayar.

İNCİ BEREKET TAŞIDIR

Bolluk ve bereket simgesidir. İnci takan kişi huzur, güç ve çalışma azmi duyar. İnsanın kabuğundan çıkıp hayata daha objektif bakmasını sağlar. Bazı ruhsal hastalıklara iyi geldiği söylenir, inci kalsiyumdan oluşmuştur. Besinlerle aldığımız kalsiyumun daha iyi emilmesini sağlar. Kemik ağrılarını, kronik baş ağrılarını alır.

(Bayrampaşa’da Hayat Dergisi’nin Ocak 2011 tarihli sayısından alıntılanmıştır)

Sizlerde konumuza yorum kısmından sorularınız ve görüşleriniz ile katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Çocuklar Evde Hangi İşleri Yapabilir başlıklı makalemizde çocuk gelişimi ve Kişisel Gelişim Yazıları hakkında bilgiler verilmektedir.


Şifalı Taşların Enerjisiyle Hastalıkların Tedavisi SerdarHan tarafından 16 Haziran 2012 tarihinde , Alternatif Tıp kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Şifalı Taşların Enerjisiyle Hastalıkların Tedavisi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.