-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Soğuk Kış Günlerinde Boruların Patlama Nedeni Nedir


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Kışın Borular Neden Patlar

Bu yazımızda Bulacaklarınız:Kış Günlerinde Boruların Patlama Nedeni,kış günleri su boruları patlıyor bunun nedeni ne olabilir, Kış Günlerinde Boruların Patlama Nedeni, kış günlerinde neden su boruları patlar, kış günlerinde su boruları neden patlar, kışın su boruları neden patlar, kışın su boruları niye patlar, soğuk günlerde su borularının patlamasının nedeni, soğuk kış günlerinde borular neden patlar, soğuk kış günlerinde boruların patlamasının nedeni ne olabilir, soguk kış günlerinde boruların patlamasının nedeni nedir, soğuk kış günlerinde neden borular patlar, soğuk kış günlerinde neden su boruları patlar, soğuk kış günlerinde su boruları neden patlar, soğuk kış günlerinde su borularını patlama nedeni nedir, soğuk kış günlerinde su borularının patlamasının nedeni nedir,soğuk kış günlerinde su buharı görürüz, soğuk kışın su borularının patlamasının nedeni nedir?, su boruları kışın neden patlar, su boruları neden patlar

Size Bir soru. Soğuk Kış Günlerinde Boruların Patlama Nedeni Nedir sorusuna yanıt arıyor biliyorum. Bende sizin için bu sorunun yanıtını verdim.  Sizlerinde merak ettikleri var ise lütfen burada sorsun. Biz yanıtını hemen bulmaya çalışacağız.

Kış Günlerinde Boruların Patlama Nedeni

Kış aylarında belki çoğu kişinin başına gelmiştir evlerinin su boruları ve saatlerinin donarak patlaması. Hatta koruyucu madde kullanmayan otomobillerin bile su boruları ve radyatörleri boruların içinde oluşan bu basınca dayanamayarak patlar.

Boruların içinde donmadan oluşan genleşmeyi nasıl önleriz diye insanlar hep düşünmüş ve bir şeyler yapmaya çalışmıştır. Ancak, uzay çağına geldiğimiz bu yüzyılda bile bu soruna çare bulunamamıştır.

Su, 4 derecenin altında soğumaya ve buza dönüşmeye başlayınca, su genleşir ve boruların basınç nedeniyle çatlamasına neden olur. Londra Güney Bank Üniversitesi’nden Prof. Dr. Martin Chaplin’e göre, dünyanın önde gelen uzmanları, dünya üzerinde oluşan bu basınca dayanıklı hiçbir maddenin olmadığını söylüyorlar.

Nasıl Buldular: soğuk kış günlerinde su borularının patlamasının nedeni nedirkışın su borularının patlamasının nedenisoğuk kış günlerinde bazen su borularının patlamasının nedeni nedirsoğuk kış günlerinde su borularının patlamasının nedenisoğuk kış günlerinde bazen su borularının patlamasının nedenikış günlerinde su borularının patlamasının nedeni nedirkışın su boruları neden patlarsoğuk kış günlerinde su boruları neden patlarkışın borular neden patlarkışın su boruları neden patlıyor
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları


Soğuk Kış Günlerinde Boruların Patlama Nedeni Nedir SerdarHan tarafından 4 Aralık 2010 tarihinde , Egitim - Dersler - Taban Puanlar kategorisine eklenmiştir.

  yeni 10
Benzer Konular
Soğuk Kış Günlerinde Boruların Patlama Nedeni Nedir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
103 responses to “Soğuk Kış Günlerinde Boruların Patlama Nedeni Nedir”
 1. medine aysel diyor ki:

  cok begendim bu sitede emeği olan abla ve abilerime tesekür ediyorum

 2. süheyl yaman diyor ki:

  gerçekten çok güzel bir site kurmuşsunuz teşekkürler

 3. semra diyor ki:

  sağoluuuuuuuuunnnnnnnnnnn hem de çokkkkkkkkkkk

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.