Suyun Hızla Tükenmesinin Sebepleri NelerdirSu Kaynaklarının Hızla Tükenmesinin Sebepleri Nelerdir

Doğada bulunan bazı Kaynakların hepsinin belli bir rezerv miktarı vardır. Bizler Bu kaynakları çoğu zaman hiç tükenmeyecekmiş gibi kullanarak geleceğinde bir gün geleceğini hesaplamamaktayız.Bu kaynaklardan Petrol ve Türevleri konusuna daha önceki bir yazımda değinmiştim. Bugün ise bu kaynaklardan daha hayati olan su konusuna değineceğiz. Şunu belirtmeden geçemeyeceğim geçtiğimiz yüzyılda ve şu anda içinde bulunduğumuz yüzyılda savaşların büyük çoğunluğunda perde arkası neden Enerji yataklarının egemenliği iken önümüzdeki on yıllarda bunun yerini kıtlaşan şu kaynakları alacaktır.

Su Kaynaklarının Tükenme Nedenleri

 • Su kaynaklarının tükenme nedenlerinin başında Kaynakların aşırı kullanılarak israfın önüne geçilmemesi gelmektedir.İnsanoğlu su kaynaklarının tükenmez olduğunu düşünerek büyük hata yapmaktadır.
 • Su Kaynaklarının Tükenme nedenlerinin bir diğeri ise sanayileşme sonucunda su kaynaklarının kirletilmesi gelmektedir. Aslında bu Tükenmeden ziyade su kaynağının kirletilmesi olayıdır.
 • Su Kaynakları konusunda aklıma gelen en son tükenme nedeni ise Küresel ısınma nedeniyle artan buharlaşma ve sonuçlarıdır.
 • Uzun yıllar hava ve su serbest mal sayılmış üretime katkısının maliyeti sıfır olmuştur Buna karşılık yeraltı ve yüzeysel su kaynaklan su yollan toprak ve toprakaltı zenginlikleri bireysel ulusal ve uluslararası düzeyde sürekli bir ekonomik çıkar ve bir çatışma konusu olmuşturBununla birlikte sular hala israf edilmektedirİnsanlar su konusunda çok israfkar davranıyor hiç ihtiyaçları olmadıkları kadar harcıyorlar

Bu yazı Tarafımdan Hazırlanmış ve yazılmış olup bu konuyu link vermeden kullanan site sahipleri suç işlemektedir.Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur
.


Suyun Hızla Tükenmesinin Sebepleri Nelerdir SerdarHan tarafından 23 Aralık 2010 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.

  yeni 10
Benzer Konular
Suyun Hızla Tükenmesinin Sebepleri Nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
7 responses to “Suyun Hızla Tükenmesinin Sebepleri Nelerdir”
 1. işlkjhgff asd diyor ki:

  bunları kopyalayabilir miyim teşekkürler …

 2. SerdarHan diyor ki:

  Tabiki kopyalayabilirsin.

 3. sude diyor ki:

  ben kopyalayabilirmiyim lütfen

 4. SerdarHan diyor ki:

  Kopyalayabilirsin Sude..Bu Yasak Öğrenci Kardeşlerimiz İçin Değil siteden konu çalan hırsız site sahipleri içindir.

 5. berk ahmet fatihoğlu diyor ki:

  koplayabilir miyim

 6. SerdarHan diyor ki:

  Kopyalayabilirsiniz sıkıntı yok bizim açımızdan.

 7. beste aleyna avcı diyor ki:

  ben de kopyalabilir miyim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.