Tartma Uzunluk ve Sıvı Ölçme Birimlerini Kullanan Meslekler HangileridirTartma Uzunluk ve Sıvı Ölçme Birimlerini Kullanan Meslekler Hakkında Bilgi
Soru Cevap Bölümümüzde Tartma Uzunluk ve Sıvı Ölçüm Birimleri Hangi Mesleklerde Kullanılmaktadır Sorusunun yanıtını sizlere vermeye çalışacağız. Sizlerde Tartma Ölçü Birimi Hangi Meslekte Kullanılır,Uzunluk Ölçü Birimleri Hangi Meslekte Kullanılır ve Sıvı Ölçü Birimi Hangi Meslekte kullanılır sorusunun yanıtın yorum kısmından bize sunabilirsiniz.

MARANGOZLUK: Ağaç işleme işidir.Bu işi yapanlara marangoz denir. Ahşap malzemeleri isteğe ve ölçülere göre işleyerek ve şekillendirerek binalarda gerekli yerlere yerleştiren veya ahşap eşya yapan kişilere marangoz denir. Uzunluk ölçen araçlar marangozların en sık kullandıkları araçlardır.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ: İnşaat mühendisleri yapılarla ilgili hesaplamaları yaparlar.Plan ve projeler uygun uzunluk birimleri kullanılarak çizilir.

TERZİLİK: Terzilervücudumuzu dış etkenlerden korumak için giysiler dikerler. Kumaşlar iğne iplik dikiş makinesi ve metreler terzilerin başlıca araç-gereçleridir.Kıyafet dikilecek kişinin beden ölçüleri metre ile ölçülürkumaşlar metre ile ölçülerek kesilir.

KUYUMCULAR: Kuyumcular çok değerli altın ve gümüş zinet eşyalarıNnı satarken hassas terazi kullanırlar. Eğer ölçüye dikkat etmezlerse ya zarar ederler yada insanlarda fazla para almış olurlar çünkü altının gramı bile birkaç ytl ediyor.


MARKET BAKKAL KASAP MANAV:
 Buralardan aldığımız yiyecekleri terazide tartarak kilogram olarak alırız. Mesela 1 kg domates 2 kg patates 1 kg et 1 kg pirinç gibi.

 


SÜTÇÜLER: Sütümüzü alırken sütçüye 1 litre süt verirmisin deriz.

 


SU YAĞ: Suyumuzu ve yağımızı alırken 1 litrelik 5 litrelik şişelerde litre olarak alırız.

Bilgi Yuvası Soru Cevap Kategorisi Tartma Uzunluk ve Sıvı Ölçme Birimlerini Kullanan Meslekleridir Konusunu okumaktasınız.
birimlerini kullanan meslekler olcme olcme birimleri kullanan olcme birimleri meslekler sivi sivi olcme birimleri tartma tartma olcme birimleri uzunluk uzunluk olcme birimleri

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Tartma Uzunluk ve Sıvı Ölçme Birimlerini Kullanan Meslekler Hangileridir SerdarHan tarafından 7 Ekim 2011 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Tartma Uzunluk ve Sıvı Ölçme Birimlerini Kullanan Meslekler Hangileridir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.