07.10.2011  SerdarHan

Tartma Uzunluk ve Sıvı Ölçme Birimlerini Kullanan Meslekler Hangileridir--- Sponsor Reklamlar ---

Tartma Uzunluk ve Sıvı Ölçme Birimlerini Kullanan Meslekler Hakkında Bilgi
Soru Cevap Bölümümüzde Tartma Uzunluk ve Sıvı Ölçüm Birimleri Hangi Mesleklerde Kullanılmaktadır Sorusunun yanıtını sizlere vermeye çalışacağız. Sizlerde Tartma Ölçü Birimi Hangi Meslekte Kullanılır,Uzunluk Ölçü Birimleri Hangi Meslekte Kullanılır ve Sıvı Ölçü Birimi Hangi Meslekte kullanılır sorusunun yanıtın yorum kısmından bize sunabilirsiniz.

MARANGOZLUK: Ağaç işleme işidir.Bu işi yapanlara marangoz denir. Ahşap malzemeleri isteğe ve ölçülere göre işleyerek ve şekillendirerek binalarda gerekli yerlere yerleştiren veya ahşap eşya yapan kişilere marangoz denir. Uzunluk ölçen araçlar marangozların en sık kullandıkları araçlardır.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ: İnşaat mühendisleri yapılarla ilgili hesaplamaları yaparlar.Plan ve projeler uygun uzunluk birimleri kullanılarak çizilir.

TERZİLİK: Terzilervücudumuzu dış etkenlerden korumak için giysiler dikerler. Kumaşlar iğne iplik dikiş makinesi ve metreler terzilerin başlıca araç-gereçleridir.Kıyafet dikilecek kişinin beden ölçüleri metre ile ölçülürkumaşlar metre ile ölçülerek kesilir.

KUYUMCULAR: Kuyumcular çok değerli altın ve gümüş zinet eşyalarıNnı satarken hassas terazi kullanırlar. Eğer ölçüye dikkat etmezlerse ya zarar ederler yada insanlarda fazla para almış olurlar çünkü altının gramı bile birkaç ytl ediyor.


MARKET BAKKAL KASAP MANAV:
 Buralardan aldığımız yiyecekleri terazide tartarak kilogram olarak alırız. Mesela 1 kg domates 2 kg patates 1 kg et 1 kg pirinç gibi.

 


SÜTÇÜLER: Sütümüzü alırken sütçüye 1 litre süt verirmisin deriz.

 


SU YAĞ: Suyumuzu ve yağımızı alırken 1 litrelik 5 litrelik şişelerde litre olarak alırız.

Bilgi Yuvası Soru Cevap Kategorisi Tartma Uzunluk ve Sıvı Ölçme Birimlerini Kullanan Meslekleridir Konusunu okumaktasınız.
birimlerini kullanan meslekler olcme olcme birimleri kullanan olcme birimleri meslekler sivi sivi olcme birimleri tartma tartma olcme birimleri uzunluk uzunluk olcme birimleri
Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : tartma ölçüleri nerelerde kullanılırnerelerde tartma ölçüleri kullanılırtartı araçları nerelerde ve hangi mesleklerde kullanılıruzunluk ölçü birimlerisıvı ölçüleriuzunluk ölçme araçlarıkilogram ve uzunlukları kullanan meslekleruzunluk birimleritartma araçları nerelerde ve hangi mesleklerde kullanılırtartma ölçüleri

Editorun Tavsiye Ettigi Benzer Konu Başlıkları

Bir Cevap Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bilgi Yuvası Hayata Dair Bilgi