-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Trafik İşaret Levhaları Hayatımızda Olmasaydı Neler Olurdu?


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Trafik Levhalarının İnsan Yaşamındaki Önemi

Günlük hayatta hayatımızı normal bir şekilde sürdürebilmemiz için kanun koyucular tarafından konulmuş çeşitli kurallar vardır ve hayatın akışında olası risk ve zararları engellemek için konulmuşlardır. Bu kurallar hayatın her alanında bulunmaktadır. Tıpkı Trafik akışında yaya ve araç kullananların, seyahat edenlerin güvenliğini sağlamak için konulan trafik kurallarının olduğu gibi. Trafik kuralları İnsan ve araç trafiğini düzenlemek için can ve mal güvenliğini sağlamak için uymamız gereken kurallardır diyebiliriz. Neden trafik işaret levhalarının gerekli olduğunu inceleyelim isterseniz.

Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının yaklaşık % 90′ı insanların hataları sonucu meydana gelmektedir. Bu nedenle trafik kazalarından korunmak için trafik kurallarını öğrenip, bu kuralları uygulamak çok önemlidir.Trafik kurallarını öğrenmeniz, uygulamanız, uymayı alışkanlık haline getirmeniz ve uymayanları uyarmanız, trafik kazalarına karışma ihtimalinizi azaltacak en önemli güvenceniz olacaktır.Trafik işaret levhalarının bulunduğu yollar daha güvenlidir.Trafik işaretleri, yolu kullananlara, yol ve çevresinin genel karakteristikleri hakkında yetkililerce gerekli görülen ikaz ve tavsiyelerin yazı ve semboller halinde mesajlarla aktarılmasını sağlar. Bu yönleri ile trafik işaretleri yolun bir parçası, en önemli işleme unsuru ve yolu kullananlar için hayati önemi haiz birer güvenlik elemanıdırlar. Trafik işaretleri iki ana grupta toplanmıştır.

Sonuç olarak şöyle diyebiliriz “trafik işaret levhaları, trafikte bulunan kişilerin birbirlerini anlamalarını sağlar. Bu nedenle trafik işaret levhalarına, trafiği paylaşanların kullandıkları ortak dildir.” Bu nedenlede kuralları bildiren işaretlere uymak gerekir.

Merak ettiklerinizi bize sorarak yanıtınızı alabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: trafik işaret ve levhaları olmasaydı neler olurdutrafik işaretleri olmasaydı neler olurdutrafik işaretleri ve levhaları olmasaydı neler olurdutrafik levhaları olmasaydı neler olurdutrafik işaret ve levhaları olmasaydı ne olurdutrafik işaretleri ve levhaları olmasaydı ne olurdutrafik işaret ve levhalarının hayatımızdaki önemitrafik işaret levhaları olmasaydı neler olurdutrafik işaretleri ve levhalar olmasaydı neler olurdutrafik işaretleri olmasaydı ne olurdu

Trafik İşaret Levhaları Hayatımızda Olmasaydı Neler Olurdu? SerdarHan tarafından 17 Haziran 2012 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Trafik İşaret Levhaları Hayatımızda Olmasaydı Neler Olurdu? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!