Tül Perdeler Nasıl Beyazlatılır? – Tüller Nasıl Beyazlatılır ?Tül Perdelerin Temiz Olması evinizin daha güzel gözükmesi için oldukça önemlidir. Hiç bir kadın evindeki Tül Perdelerin Beyazlığını kaybetmiş ve grileşmiş bir halde olmasını istemez. Sizlere Tül Perde Nasıl Beyazlatılır onu anlatan bir paylaşım sunuyoruz. Yararlı olacağını düşünüyorum.
Tül Perde Beyazlatma Yöntemleri1
Beyaz tül perdeler, pencerede dura dura kararır, değil mi? Gerçi önceleri, yıkamayla bu siyahlık gider ama, daha sonraları bu kararmayı gidermek kolay olmaz. Onun için size tavsiyemiz yıkama suyuna 1-2 çorba kaşığı toz şeker katmanızdır
Tül Perde Beyazlatma Yöntemleri 2
Sıcak su kullanmayın. Soğuk ya da ılık su kullanın. Yoksa çok kırışır. Sararmış tülleri beyazlatmak için bir gece deterjanlı suda bekletin. Sonra yıkayın. Daha sonra da bir kabı suyla doldurun. Bir çay bardağı amonyak koyarak çalkalayın. Bu suda biraz beklettikten sonra bol suyla yıkayın. Bir başka yöntemde ıslatma suyuna bir tülbent içinde yumurta kabuğu kırıklarını koyarak bekletin ve yıkayın. Naylon perdelerin apreli durması için yıkarken son suyuna perde başına bir çorba kaşığı tuz karıştırın. Sonra ıslak ıslak asın.

Hanımlar Sizler için Faydalı olacak pratik bilgilere bilgi yuvası Pratik Bilgiler Sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca işinize yarayacak bazı pratik bilgileri aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.
Mikrodalga Fırınlar Nasıl Kullanılır?
Balık Nasıl Kızartılır?İncelikleri
Taze balık nasıl anlaşılır? Balık nasıl alınır? Balık nasıl saklanır?
Soğan Nasıl Göz Yakmaz – Soğanın Gözü Yakmaması İçin Ne Yapmalı? – Soğan Soyarken Ağlamamak İçin

Bir önceki makalemiz olan Alev Alev Romantizm Romantikler için başlıklı makalemizde Romantizm hakkında bilgiler verilmektedir.


Tül Perdeler Nasıl Beyazlatılır? – Tüller Nasıl Beyazlatılır ? SerdarHan tarafından 31 Mart 2011 tarihinde , Pratik Bilgiler kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Tül Perdeler Nasıl Beyazlatılır? – Tüller Nasıl Beyazlatılır ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.