Ülkemizdeki Milli Bayramlar ve Tarihleri Nelerdir?Türkiyenin Milli Bayramları ve Tarihleri

Ülkemizde Kutlanılan Milli Bayramlar ve Tarihleri Nelerdir, Milli Bayramlarımızın Tarihleri, Milli Bayramları Niçin Kutlarız, Milli Bayramlar isim ve Tarihleri Nelerdir, Milli Bayramlar Hangileridir Sorularının yanıtlarını bilgi yuvası ekibi olarak sizlere sunmak istiyoruz.

Milli Bayramlar, milletçe hep birlikte kutlanan bayramlardır. Bu bayramların amacı milli egemeniğilimizi ve milli bütünlüğüümüz pekiştirmek adına, bu günleri birkez daha ulus bilinciyle kutlayıp, bu vatanı bizlere armağan eden şehitlerimizi ve atalarımızı anmaktır.

Milli bilinç olmadan bir millet ve devlet tarih sahnesinde adını ve varlığını daha fazla sürdüremez.

Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi olarak kabul ettiği Milli Bayramlar şunlardır;

milli bayramların tarihleri
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Milli bayramların önemi, Milli Bayramlar Neden Kutlanır

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Bunun değerinin iyi anlaşılması için Atatürk bu günü çocuklara armağan etmiştir.
23 Nisan’ın içinde bulunduğu hafta çocuk haftası olarak kutlanır. Bu haftada Uluslar arası Çocuk Şenliği düzenlenir. Şenliğe dünyanın çeşitli bölgelerinden çocuk grupları ülkemize davet edilir. Çocuklar, kendi ülkelerinin folklor oyunlarını oynar, dostluk ve barış duyguları paylaşılır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı
Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a gitmiştir. Buradan birçok illere geçen Atatürk, halkın düşmana karşı milli mücadeleyi başlatmasına öncülük etmiştir. Bu nedenle 19 Mayıs, ulusumuz için önemli bir gündür.
Atatürk bu anlamlı günü Türk gençliğine armağan etmiştir. Bu günde okullarda ve büyük spor tesislerinde, Türk gençliğinin zindeliğini gösteren spor gösterileri ve çeşitli etkinlikler yapılır.

30 Ağustos Zafer Bayramı
Büyük Taarruz 26 Ağustos 1922’de başlamış ve 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmıştır. Bu sevinçli günü ebediyen yaşatmak için Atatürk, ordumuza armağan etmiştir.
Kazanılan büyük zaferden dolayı her yıl 30 Ağustos’ta törenler yapılır; akrobat pilotlar uçuş gösterileri yapar, resmi geçitler düzenlenir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edilerek, ülkemizin yönetimi milli iradeye verilmiştir. Bu, ulusumuz açsından önemli bir gün olduğundan her yıl 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı kutlanır.

Cumhuriyet Bayramı’nda, günün önemini açıklayan etkinlikler yapılır; şiirler okunur; her taraf bayraklarla donatılır.


Türkiyemiz bölümünde Milli Bayramlar ve Tarihleri Nelerdir konusu, Milli Bayramlar ve Tarihleri Nelerdir, Milli Bayramlarımızın Tarihleri, Milli Bayramları Niçin Kutlarız, Milli Bayramlar isim ve Tarihleri Nelerdir, Milli Bayramlar milli bayramlar ve tarihleri, milli bayramlarımız, milli bayramlarımız nelerdir, milli bayramlar, milli bayramların önemi, milli bayramlarımız ve tarihleri, milli bayramların tarihleri, milli bayramlarımızın tarihleri, milli bayramlarımızın önemi, bayramlar ve tarihleri,

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Ülkemizdeki Milli Bayramlar ve Tarihleri Nelerdir? SerdarHan tarafından 31 Temmuz 2011 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Ülkemizdeki Milli Bayramlar ve Tarihleri Nelerdir? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.