-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Umut İle İlgili Yazılmış Kısa Kompozisyon ve Yazı Örnekleri


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Umut İle İlgili Yazılmış Kısa Kompozisyon ve Yazı Örnekleri, Makaleler sizlerle. 

Bir insanın başarılı olabilmesi, varlığını sürdürebilmesi ve mutlu olabilmesi için umut etmesi ve her zaman bu inancı taşıması gerekir. Zaman içerisinde taşıdığımız beklentiler karşılık bulmasa da umudumuzu yitirmemeli ve çalışmaya devam etmeliyiz.

Bu yazımızda umut ile ilgili kompozisyon örneği hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

İnsanlar umut etmeyi bıraktığında mutlu olamaz ve yaşamını devam ettiremez. Elbette umut etmek, yeme, barınma ve korunma gibi birinci önceliğimiz olmasa da başarılı olabilmek ve bir amaç bulabilmek için gereklidir. İnsanın gözlerinde var olan ışıltıyı kaybetmeden, yenilgilere karşı pes etmeden geleceğe dair inanç taşımasına umut adını vermekteyiz. İşte bu yüzden hiç bir şart altında hayallerimizi ve umutlarımızı bırakmamalı ve var gücümüzle çalışmalıyız.

sorular1

Yaşadığımız bu gezegende sürdürdüğümüz hayat bize hergün farklı oyunlar oynayarak çeşitli engeller çıkarmaktadır. Bazen mutlu bir günü bazense hüzünlü bir akşamı yaşadığımız zamanlarda umutsuzluğa kapılmamız durumunda her şeyden uzaklaşır ve içimize kapanırız. Böyle zamanlarda bir anda parıldayan bir ışık, bize yol gösterir ve karanlığı dağıtır. İşte umut adını verdiğimiz bu durum insanın yaşayabilmesi ve huzurlu olabilmesi için gereklidir.

Pek çok sanatçı ve yazar, insanın umudunu kaybettiğinde aslında her şeyini kaybettiğini söylemektedir. Bugün halen geçerliliğini koruyan bu söz çürümeye yüz tutmuş bedenlerimizi harekete geçirmek için yeterlidir. Hem kendi mutluluğumuz hem de çevremizde bulunan insanların huzuru için umut etmekten vazgeçmemeli ve inancımızı her zaman korumalıyız.

 

Bir önceki makalemiz olan (AÖL) Açık Öğretim Lisesinden Nasıl Mezun Olabilirim başlıklı makalemizde Açık Öğretim Lisesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: umut ile ilgili kompozisyonkısa kompozisyon örnekleriumut ile ilgili kompozisyon örnekleri kısaumutla ilgili kompozisyonhuzur ile ilgili kompozisyonkompozisyon yazılarıumut etmek ile ilgili kompozisyonkısa kompozisyonlarumut ile ilgili yazilarkompozisyon örnekleri
------ Sponsorlu Bağlantılar ------

Umut İle İlgili Yazılmış Kısa Kompozisyon ve Yazı Örnekleri SerdarHan tarafından 10 Haziran 2014 tarihinde , Eğitim kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Umut İle İlgili Yazılmış Kısa Kompozisyon ve Yazı Örnekleri isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.