-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Vatandaşlık Görevleri Nelerdir Maddeler Halinde Vikipedi


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Vatandaşlık Görevleri Nelerdir Maddeler Halinde Vikipedi Kaynaklı Olarak sizlere açıklamak istiyoruz. Sizlerde konumuza dair bilgi paylaşımlarınızı yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Vatandaşlık Görevleri Nelerdir
Vatandaş: Aynı topraklar üzerinde yaşayan ve aynı devlete bağlı bireylere denir. Vatandaşlık önemli ve kutsal bir bağdır.Vatandaşlık hak ve görevleri dörde ayrılır.
1-SEÇME VE SEÇİLME HAKKI:
Milletvekili, muhtar, belediye başkanı ve diğer temsilcilerin katıldığı seçme işine seçim denir. 18 Yaşını dolduran her Türk genci seçme hakkına sahiptir. Seçimlere katılmak bireylerin hakkıdır.
2-KANUNLARA UYMAK:
Devlet toplumun düzenini sağlamk için kurallar koyar. Aile okul ve toplum kurallarına uymak bize yarar sağlar. Kanunlara uymayanlar cezalandırılır. Kanunlara uyulmadığı zaman toplumun düzeni bozulur. Kanunlara uymazsak suçlu duroma düşeriz.
3-VERGİ VERMEK:
Devletin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için insanlardan aldığı paraya vergi denir. Vergi paraları bize: yol, okul, hastane, okul, köprü olarak geri döner. Ülkemizdeki vergiler başlıca şunlardır: Gelir vergisi, kurum vergisi, emlak vergisi, damga vergisi ve katma değer vergisidir.
4-ASKERLİK YAPMAK:
TC vatandaşı ve sağlıklı olan 20 yaşındaki herkes askere gider. Yurtta ve Dünyada geleceğimizi güvence altına almak güçlü bir orduyla olur. Ülkemizi korumak için Türk Silahlı Kuvvetleri çalışır. Bunu da hava, kara, deniz kuvvetleri ile sağlarlar.


vatandaşlık görevlerimiz değerlerimiz,vatandaşlık görevleri maddeler halinde, vatandaşlık görevleri maddeler halinde Özeti, vatandaşlık görevleri Vikipedi, kısaca vatandaşlık görevleri hangileridir, vatandaşlık ödevleri

Bir önceki makalemiz olan Allah’ın Sıfatları: Zatı Sıfatlar başlıklı makalemizde Allah’ın zati sıfatları, Yüce Allah’ın Zati Sıfatları ve zati sıfatlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : www bilgiyuvasi6 infokadınların vatandaşlık görevleri nelerdirkadınların vatandaşlık görevlerivatandaşlık görevlerivatandaslik görevlerimizvatandaşlık görevlerimiz nelerdir vikipedivatandaşlık görevlerimiz nelerdirbilgiyuvasi6 infovatandaşlık görevlerimiz nelerdir maddeler halindemuhtarın görevleri nelerdir maddeler halinde

Vatandaşlık Görevleri Nelerdir Maddeler Halinde Vikipedi SerdarHan tarafından 19 Ocak 2013 tarihinde , Soru-Cevap kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Vatandaşlık Görevleri Nelerdir Maddeler Halinde Vikipedi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.