-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir ? Hakkında Bilgiler


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

Sponsor Bağlantı

Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir ?

Voleybol sporu ile uğraşanlar için Voleybol Oyun kuralları hakkında bilgileri özet ve kısa olarak maddeler halinde sizlere sunmak istiyoruz. Sizlerde eğer Voleybol sporu ile ilgili bilgileri merak ediyorsanız yapmanız gereken şey bu paylaşımımızı sonuna kadar okumak olacaktır.

voleybol resimleri,voleybol oyun kuralları,voleybol hakkında bilgi

1. Saha ölçüleri 9x6m.dir. File yüksekliği 2,10m.’dir. Müsabakalar 220gr. 1. Saha ölçüleri 9x6m.dir. File yüksekliği 2,10m.’dir. Müsabakalar 220gr. ağırlığındaki mini voleybol topuyla oynanacaktır. Süper minik kategorisi maçları hafif plastik toplarla oynatılabilir ve file alçaltılabilir.

2. 10 dakikalık bir müsabakada takımlar en az 4 kişiden en fazla 8 kişiden oluşur. 4 kişi oynar diğerleri yedek olur. Yedekler, takım her döndüğünde sırayla oyuna girerler.

3. Takımlar isterlerse her 10 dakikalık müsabakada takım kadrolarında değişiklik yapabilirler. Takımın genel listesinde olmayan oyuncu müsabaka listesine yazılmaz.

4. Müsabakalar 10 dakikadır. Baş hakemin bitiş düdüğüyle beraber en fazla sayı alan takım galip ilan edilir. Bitiş düdüğü çaldığı anda oynanmakta olan sayı dikkate alınmaz. Sayılar da eşitlik olduğu zaman hakemin tekrar kararıyla beraber ekstra 1 sayılık oyun oynanır. Sayıyı alan takım galip ilan edilir.

5. Takımda iki ön oyuncu, iki arka oyuncu vardır. İhtisaslaşma (pasör, smaçör, pasör kaçma, oyun içinde yer değiştirme) yoktur.

...

6. Bir takım en az iki vuruş yapmalıdır. Tek vuruş hatadır. Blok vuruş sayılmaz. Servise blok yapılamaz.

7. Bir oyuncu serviste iken 3 sayı alınırsa takımı bir pozisyon döner.
Sadece süper minikler kategorisinde, çizgiyi geçmemek kaydıyla, çizgiye basılabilir; oyuncular isterlerse servis yerine parmak pasla da oyun başlatılabilir. Minikler kategorisinde normal servis çeşitleri geçerlidir ve çizgiye basmak yasaktır.

8. Fileye değmek hata olarak kabul edilir ve rakip takıma sayı verilir. Bunun dışında aşırı faullü vuruşlar hariç oyuna müdahale edilmez.

9. File seviyesi üzerinden rakip sahaya yapılan vuruşlarda çektirme veya taşıma yapılmasına izin verilmez.

10. Antrenörler oyuna müdahale edemezler. Oyuncuları, dönme, servis atma ve değişme gibi, kuralları hatırlatmak için uyarabilirler.

11. Minikler kategorisi erkeklerde 12 yaş, kızlarda 11 yaş ve daha küçük yaştakilerden; süper minikler kategorisi ise erkeklerde 10 yaş, kızlarda 9 yaş ve daha küçük yaştaki sporculardan oluşur. Her kategoride, resmi küçükler liginde oynamamış olmak şartıyla, bir üst yaş grubunun oynamasına izin verilir.

Bu konumuz da sizlere voleybol resimleri,voleybol oyun kuralları,voleybol hakkında bilgileri sunmaya çalıştık.

Bir önceki makalemiz olan Sen Yeter Ki İste Programı Başvuru Formu? başlıklı makalemizde atv sen yeterki iste, sen yeterki iste başvuru ve www.senyeterkiiste.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: voleybol oyun kuralları nelerdirvoleybol oyun kuralları kısacavoleybol oyun kurallari kisavoleybolun oyun kurallarıvoleybol oyun kurallarıvoleybol hakkında kısa bilgivoleybolun kuralları nelerdirvoleybol oyun kuralları özetvoleybol oyununun kurallarıvoleybol oyun kuralları nelerdir kısaca

Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir ? Hakkında Bilgiler SerdarHan tarafından 25 Mart 2013 tarihinde , Bilgi Sözlük kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir ? Hakkında Bilgiler isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!