-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Vücutta B Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

B Vitamini Eksikliğinin Sonuçları Nelerdir, B Vitaminin Faydaları Yararları Nelerdir Hakkında Özet ve Kısa Bilgileri sizlere vermek istiyoruz. Vücut için oldukça gerekli Vitaminlerden olan B Vitamini Eksikliğine Dair Tüm Soruların Yanıtları burada.

B Vitamini Eksikliği Nedir Nelere Yol Açar
Vücutta B Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar – B Vitaminini Faydaları Yararları Nedir

B vitamini eksikliğinde görülen proplemler nelerdir kısaca açıklık getirelim öncelikle.B Vitamini Eksikliği Savunma sistemini güçlendirici etkisi olan B vitaminlerinin eksikliği sağlık için risk oluşturur. B grubu vitaminler uygun ölçülerde birlikte kullanılması gerekir. Vücutta depolanmadığından bu vitaminin günlük olarak karşılanması gereklidir.

b-vitamini-faydalari


B Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir;

B1 Eksikliği Nelere Yol Açar; B1 eksikliğinin en önemli sebebi alkol alımıdır. B1 eksikliğinde enerji kaybı, iştahsızlık, yorgunluk, sinirlilik, unutkanlık, kabızlık, sindirim sisteminde sorunlar kilo kaybı görülür. Yüksek oranda eksikliği beriberi hastalığına neden olur.

B2 Eksikliği Nelere Yol Açar;Dil ve dudakta görülen iltihab ve ağızla ilgili sorunlar, göz bozuklukları, dermatit, saç dökülmesi, sindirim sorunları.

B3 eksikliği Nelere Yol Açar; Pellegra hastalığına neden olur. Yorgunluk, hafıza sorunları, uykusuzluk, iştahsızlık, sinirlilik, başağrılarına yol açar.

B5 vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar: Başağrısı, yorgunluk, bulantıya yol açar.

B6 Eksikliği Nelere Yol Açar: Uyku proplemleri, deri sorunları, kansızlık, bulantı, kusma, iştah kaybı, hafızanın zayıflamasına yol açar.

Biyotin eksikliği : Depresyon, yorgunluk, kansızlık, saç dökülmesi, uyku sorunları, bulantı, iştahsızlık belirtilerine yol açar.

Folik Asit eksikliği : Kansızlık, yorgunluk, sinirlilik, hafızada sorunlar, nefes almada güçlük, kilo kaybı, fiziksel çalışmaya karşı dayanaksızlık. Ceninin sağlıklı gelişimi için folik asit gereklidir. Folikasit eksikliği spina bifida (ayrık omurga) gibi nöral tüp bozukluklarına yol açar.

B12 vitamini eksikliği Nelere Yol Açar : Yorgunluk, başağrısı, çarpıntı, nefes darlığı, sinirlilik, sindirim sorunları, unutkanlık, kilo kaybıne yol açar.

B Vitaminin Faydası Yararları…

B vitaminleri zihninizi destekliyor…

Suda eriyen vitaminlerden olan B vitaminleri vücutta depolanmadığından hergün besinlerle alınması gerekir. Vücut ihtiyaç duyduğu kadarını kullanır, fazlası atılır.
Yararları: Gıdalarda bulunan enerjinin açığa çıkmasını, hormonların üretilmesini, ağız dil ve cilt dokusunun sağlıklı kalmasını sağlamak.
Bütün gün trafik, iş, ders, ev stresi derken siz de zihninizi ve sinir sistemi fonksiyonlarınızı destekleyecek bir mucizeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda kullanılacak desteklerden biri; B vitaminleridir. Bu vitaminin B2, B5, B6, B12 gibi çeşitleri bulunuyor. Aslında B vitaminleri sebze, tam tahıllar, yağlı tohumlar ve kuruyemişler gibi yiyeceklerde bolca bulunuyor. Ancak pişirme ve paketleme gibi süreçlerde miktarı azaldığından, birçok kişi B vitamini eksikliği ile karşılaşıyor. B vitamini kullanmak istiyorsanız, doktora başvurun. Doktorunuz eksiklik durumunda size bir B vitamini kompleksi önerecektir. Bu komplekste farklı B vitamini grupları bulunur ve birlikte çalışarak daha etkili olurlar.

Bir önceki Makalemiz olan Kan Nedir, Kan ve Yapısı, kan yapısı ve görevleri Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alternatif Başlıklar : b vitaminiuykusuzluk ve yorgunluk nelere yol açarvucutta b vitamini eksikligiwww bilgiyuvasi6 infoB 6 eksikliği ne lere yolacarB VİTAMİNİ RESİMLERİ

Vücutta B Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar SerdarHan tarafından 1 Nisan 2013 tarihinde , Sağlık Bilgileri kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Vücutta B Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.