-----Sponsorlu Bağlantılar-----
-

Yatak Islatmaya (Altına Kaçırmaya) Bitkisel Çözüm


----- Sponsorlu Bağlantılar-----

---- Sponsorlu Bağlantılar ---

Yatak Islatmalarının Sebepleri ve Çözümü

Bir çok insanın yaşamış olduğu çocuklarda altına işeme, çocuklarda gece işemeleri, çocuklarda tuvalet sorunu, çocukların yatak ıslatma nedenleri, yatak ıslatmaları, yatak ıslatmalarına alternatif tedavi, yatak ıslatmalarına bitkisel çözüm, yatak ıslatması probleminin çözümü için yapılabilecekleri sizlere kısaca anlatmak istiyoruz. Sizlerde de eğer bu probleme sahip bir kişi bir akraba yada bir yakınınız var ise bu çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Önemli bir problem olan altına kaçırma problemine dair sizlere detaylı bir paylaşım sunuyoruz.

Çocuklarda görülen gece işemeleri pek çok nedenle meydana gelebilmektedir. Sinir sisteminin mesanenin dolu olduğu sinyalini alamaması, mesane darlığı gibi üriner sistem kusurları, idrar yolu enfeksiyonu, kabızlık, şeker hastalığı, anemi, epilepsi (sara), böbrek hormonlarının yetersizliği, omurga bozuklukları, kalıtım, uykunun çok derin olması, ilaç kullanımı, yetersiz beslenme, psikolojik problemler ve baskı gece işemelerinin bilinen nedenlerindendir.

Yatağını ıslatıyor olmak çocuk için utanç verici ve zor bir deneyimdir. Çocuklar mesane kontrolünü tamamen sağladıklarında 6-7 yaşlarındadır. Bu nedenle bu yaştan daha küçük çocuklarda görülen işemelerde çok fazla endişe edilmesine gerek yoktur. Yaş grubu ne olursa olsun çocuk yatağını ıslattığı için korku, endişe duymamalı cezalandırılmamalıdır. Bu tür yaklaşımların sorunun çözümünde hiç etkisi olmadığı gibi durumu daha da kötüleştirebilir. 9 yaşını aşan gece işemeleri bir sorun olarakdeğerlendirilmelidir.

Bitkisel yöntemlere geçilmeden önce gece yatağını ıslatan çocuklarla ilgili pratik bilgilere yer verelim;

Çocuğun yatağı tuvalet/ banyoya en yakın yerlere hazırlanmalı, yatmadan önce çocuk tuvalete gitmeye teşvik edilmelidir. Yatmadan önce tuvalete gitmek genellikle sabaha kadarki tuvalet ihtiyacını karşılamaktadır. Çocuklara su ve süt gibi içecekler için sınır koymak pek doğru değildir. Bunun yerine gece tuvalet için uyandırma yöntemi denenmelidir. Düzenli olarak tuvalet için uyandırılan çocuk, tuvalet ihtiyacı olduğunda bir süre sonra kendiliğinden uyanmaya başlayacaktır.

Mesane kapasitesini arttırmak ve kasları güçlendirmek için bazı egzersizler önerilmektedir. İdrar yapma esnasında tutma bırakma hareketi yapılması idrar yollarını etkileyen kasların daha sıkı olmasını ve idrarı daha uzun süre tutabilmeyi sağlayacaktır.

Gece altını ıslatan çocuğun giysi değişmesi, yatağını temizlemesi konusunda yardımı alın. Gerekirse gece işemeleri için dizayn edilmiş alarm aletleri kullanılabilmektedir. İlaç, psikolojik tedavi hangi yöntem uygulanıyor olunursa olsun ailenin sabır, sevgive ilgisine ihtiyaç vardır. Gerekli anlayış gösterilen ve tedavisi için çaba gösterilen çocuklarda problem kolaylıkla tedavi edilmekle birlikte 15-16 yaşları arasında sorun kendiliğinden çözülmektedir.

Gece işemesi problemi olan bir çocukta beslenme konusunda da bazı desteklerde bulunulabilir. Doğal ve taze gıdalar, esmer pirinç, yeşil yapraklı sebzeler, süt, muz, susam ve badem önerilen yiyeceklerdir. Kalsiyum, magnezyum ve çinko açısından zengin beslenilmesi ve gerekiyorsa bu minerallerin takviyesinin yapılması önerilmektedir. Daha uzun süre anne sütü ile beslenenlerin mesanesini daha iyi kontrol edebildikleri bilinmektedir.

*Yatmadan bir saat önce 1 bardak kızılcık suyu içirilebilir.

*Yatmadan önce 2 tatlı kaşığı dövülmüş ceviz ile bir tatlı kaşığı kuru üzüm yedirilebilir.

*At kuyruğu bitkisinden hazırlanan çay içirilebilir.

*Mısır püskülü kaynatılarak suyu içirilebilir.

*Kantaron çayı içirilir.

* Bol maydanoz yedirilir.

* Kabuk tarçın çiğnetilir.

* Bir avuç kabak çekirdeği içi 1 bardak süt içinde kaynatılarak ezilir ve karışım içirilir. 2-3 ay devam etmek gerekmektedir.

* Mısır nişastası, maydanoz ve kantaron otu eşit miktarlarda karıştırılarak yatmadan 3 saat önce kullanılırsa idrar yolları ile ilgili kasların gelişimine yardımcı olur. Ancak uzun ve sabır gerektiren bir süreçtir.

Sizlere konumuz içerisinde  yatağı ıslatan çocuklara bitkisel çözüm, yataga işiyen çocuğa bitkisel, yataga işeyen çocuklara bitkisel öneri, yatağa işeyen çocuklar için bitkiler, yatağa işememeye bitkisel çözüm varmı sorularının yanıtını sunmaya çalıştık.

Bir önceki makalemiz olan Dünya Değişti Diyorlar başlıklı makalemizde Kişisel Gelişim Yazıları ve Yılmaz Erdoğan Yazıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Alternatif Başlıklar : altına işememenin yollarıahmet maranki yetiskinlerde gece alt islatmaya cozum kuruyataa iemenin nedenleriahmet maranki yetiskinlerde gece gunduz alt islatmaya cozum kurualtına kaçıran çocuğa bitkisel çözümaltına islatmaya cozumişememenin yollarıaltına işeyenler için bitkisel otlaribrahim saraçoğlu yatağına kaçırma içinyatağını islatana bitkisel Çözüm

Yatak Islatmaya (Altına Kaçırmaya) Bitkisel Çözüm SerdarHan tarafından 20 Temmuz 2012 tarihinde , Alternatif Tıp kategorisine eklenmiştir.

------ Sponsorlu Bağlantılar ------
    yeni 10
Benzer Konular
Yatak Islatmaya (Altına Kaçırmaya) Bitkisel Çözüm isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
s