Sponsor Bağlantılar


Yunanistan Yönetim Şekli Nedir ?


Sponsor Bağlantı

Yunanistan Yönetim Şekli Nedir ? Yunanistanın Yönetim Biçimi Hakkında Bilgileri Vikipedia Tr Kaynaklı Özet ve kısa Bilgi notumuz ile sizlere sunmak istiyoruz.

Yunanistanın Yönetim Şekli Parlamenter Cumhuriyet‘tir.

Parlamenter cumhuriyet, devlet başkanlığı makamına gelecek kişilerin soya dayalı olarak değil seçimlebelirlendiği parlamenter sistem.

Başkanlık veya yarı başkanlık sistemlerinin tersine parlamenter cumhuriyet rejimlerinde devlet başkanı olan cumhurbaşkanı daha az hatta sembolik sayılabilecek yetkilere sahiptir. İcra yetkilerinin büyük kısmı hükümet başkanında (başbakan) toplanmıştır.

Yunanistan Balkanlar’ın güneyinde yer alan bir ülke. Avrupa Birliği ve Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü üyesi Yunanistan, Türkiye’nin batı komşusudur. Arnavutluk, Bulgaristan ve Makedonya Cumhuriyeti ile de sınır paylaşmaktadır.Osmanlı İmparatorluğu’nun zayıflaması sürecinde, 19. yüzyılın büyük emperyal devletlerinin deyardımıyla İstanbul’un idaresinden çıkarak kurulan 28 yeni devletten biridir.

Bir önceki makalemiz olan Sarı Gelin başlıklı makalemizde Türkü Hikayeleri ve Türküler ve Hikayeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Nasıl Buldular: fransa yönetim şekli hakkında bilgiyunanistanin yonetim sekliyunanistanın yönetim şekli nediryunanistan hakkında bilgi vikipediyunanistan yönetim şekliyunanistanda yönetim nasılyunanistanın yönetim biçimiyunanistanın yönetim şekli nasıldıryunanistan\ın yönetim şekli

Yunanistan Yönetim Şekli Nedir ? SerdarHan tarafından 16 Ekim 2012 tarihinde , Bilgi Dağarcığı kategorisine eklenmiştir.
Sponsor Bağlantı
    yeni 10
Benzer Konular
Yunanistan Yönetim Şekli Nedir ? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.

Facebook Grubumuza Katılın!