Zayıflamanın Dünyadaki En Kolay Yolu ve YöntemiZayıflamanın Dünyadaki En Kolay Yolu ve Yöntemi  Nedir Hangisidir sorularının yanıtını sizlere kısaca açıklamak istiyoruz. Umarım sizlerde fazla kilolarınızdan kısa zamanda kurtulur ve hep normal bir bedene sahip olursunuz.

Fazla kilolu kişilerin gece iyi uyuyarak kilo verme ihtimalinin daha fazla olabileceği belirlendi.

Kanada’da yapılan araştırmaya imza atan Jean-Philippe Chaput ve Angelo Tremblay, 6 saatten az uyuyanların kilo almaya daha meyilli olduğunu belirtti.

Kanada Tıp Derneği’nin dergisinde yayımlanan araştırma, az uyumanın, açlık hissini tetiklediğini ve iştahı kontrol eden leptin, grelin ve kortizol hormonlarının salgılanmasını olumsuz etkilediğini, bu nedenle az uyuyanların kilo aldığını gösterdi.

Araştırmacılar, kilo vermek isteyenlere, diyet listelerinin ve sporun yanında “iyi uykunun” da önerilebileceğini belirtti.

Son yıllarda birçok araştırmada uykunun obeziteyle mücadelede önemli olduğu belirlenmişti. 6 ay süren bir araştırmada kaliteli uyku uyuyan kişilerin kilo verme ihtimalinin yüzde 33 fazla olduğu görülmüştü.

Bir önceki makalemiz olan Yaptırdığımız Dil Dolgusu Neden Düşer başlıklı makalemizde Dil Dolgusu Düşmesi ve Düşmeyen Diş Dolgusu hakkında bilgiler verilmektedir.


Zayıflamanın Dünyadaki En Kolay Yolu ve Yöntemi SerdarHan tarafından 23 Eylül 2012 tarihinde , Diyet ve Zayıflama kategorisine eklenmiştir.

    yeni 10
Benzer Konular
Zayıflamanın Dünyadaki En Kolay Yolu ve Yöntemi isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

YORUM YAZMAK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMALISINIZ.